Інформація для кандидатів

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КАНДИДАТІВ

 

Щорічно наприкінці антарктичного літа на станції Академік Вернадський відбувається ротація зимувального персоналу. Крім того в залежності від наявних можливостей, протягом навігаційного сезону до роботи на станції залучаються додаткові працівники як наукової так і технічної спеціалізацій. Через об’єктивну складність організації таких далеких та довготривалих експедицій відбір кандидатів до участі в них починається за пів року до відправки експедиції, а саме в серпні – вересні кожного року (слідкуйте за оголошеннями на сайті в цей час). Вимоги і процес відбору кандидатів-науковців та технічного персоналу дещо відрізняється між собою, зважаючи на особливості постановки їх робочих завдань. Перелік спеціалістів та опис типових робіт, з якими їм доведеться мати справу протягом зимівлі є доволі сталим і ознайомившись з ним можна скласти уявлення про роботу на станції.

Тож які спеціалісти потрібні на станції «Академік Вернадський» для роботи протягом року?

 

Наукові фахфвці

Геологічні та геофізичні науки Геофізик
Дослідження геокосмосу Геофізик
Гідрометеорологічні та
океанографічні дослідження
Озонометрист
1-й метеоролог
2-й метеоролог
Науки про життя 1-й біолог
2-й біолог

Технічні провідні фахівці

Лікар
Кухар
Дизеліст-електрик
Системний механік
Системний адміністратор зв’язку

 

До бажаючих прийняти участь в експедиціях є і такі загальні вимоги та побажання:

  • відсутність хронічних захворювань та протипоказань за станом здоров’я до роботи в екстремальних умовах Антарктики;
  • спроможність працювати в умовах депривації, неконфліктність і комунікабельність;
  • володіння однією з іноземних мов (англійською/ іспанською або іншою);
  • вільне володіння персональним комп’ютером на рівні користувача;

Необхідність тривалого перебування в замкнутому колективі, при значних робочих навантаженнях та жорсткому графіку, вимагає від кандидатів психічної врівноваженості, запасу стриманості, дружелюбності, поваги, та інших подібних якостей, що стимулюють комфортний клімат у колективі. Наукові співробітники що закріплюються за певним напрямком виконують спостереження та дослідження передбачені індивідуальними технічними завданнями а також приймають участь у побутово-господарчих заходах із забезпечення функціонування Станції.

Наявність навичок та діючих прав на керування моторним човном, допуск до робіт з електричними мережами, інший досвід робіт з технікою, електронікою, програмуванням, управління безпілотними літальними апаратами, а також досвід перебування в ізольованих колективах будуть вашими додатковими перевагами при відборі.

Однак, будь які шкідливі звички заважатимуть на станції не лише вам, але й вашому оточенню. Із попереднього досвіду відомо, що станція – не найкраще місце щоб таких звичок позбутися. Зважайте, що будь-які особисті проблеми з часом в деякій мірі стають загальними проблемами всього колективу. Будьте відповідальними по відношенню до тих, хто опиниться поряд з Вами у не легких умовах.

Після конкурсної процедури відбору майбутніх учасників експедиції очікує проходження медкомісії та деяких тренувально-злагоджувальних підготовчих заходів. Слід зауважити, що крім основного складу експедиції визначаються також запасні кандидати, які теж можуть долучатися до медичного огляду та підготовчих заходів.

Також існує можливість роботи на станції протягом літнього сезону (сезонна експедиція). При цьому перебування на станції може тривати від кількох днів до кількох місяців, в залежності від необхідності та транспортних можливостей. Пропозиції по учасникам таких експедицій узгоджуються з відповідальними особами за певні наукові напрями досліджень та з відповідальними за технічні роботи на станції. Мета ж перебування сезонних працівників на станції має відповідати завданням Програми наукових досліджень України в Антарктиці.