ГЕОЛОГІЧНІ ТА ГЕОФІЗИЧНІ НАУКИ
Робота геолога, геофізика охоплює три основні напрямки: геомагнітний, георадарний (гляціологічний) та комплексний геофізичний моніторинг. Успішне виконання програми спостережень і досліджень потребує наявності відповідної освіти, професійного досвіду, вільного володіння ПК та розуміння основ програмування, електротехнічних здібностей і бажання працювати з приладами.
Типовий об’єм робіт передбачає:
- Геомагнітні спостереження
- Забезпечення безперервного функціонування та технічне обслуговування магнітометричної апаратури на геомагнітній обсерваторії АІА “Аргентинські острови”.
- Вимірювання компонент геомагнітного поля в абсолютному павільйоні геомагнітної обсерваторії АІА з використанням магнітного теодоліту Bartington MAG 01H (компоненти D і I) протонного магнітометра PMP-08, GM 122, POS-1.
- Аналіз та обробка матеріалів магнітометричних спостережень (магнітометра LEMI-008).
- Обробка результатів вимірювання трьох компонент вектора геомагнітного поля та побудова базисних ліній для кожної з компонент.
- Щоденна передача результатів геомагнітних спостережень на обсерваторії АІА у всесвітню мережу INTERMAGNET (за розпорядженням з ДУ НАНЦ).
- Контроль роботи магнітометра LEMI-025 та збір даних і їх передача згідно з розпорядженнями ДУ НАНЦ.
- Зйомка аномального геомагнітного поля в районі УАС Академік Вернадський за допомогою протонного магнітометра PMP-08 (разом з сезонним загоном НАНЦ або за додатковим підтвердженням із ДУ НАНЦ).
- Підготовка щомісячних звітів
- Георадарні дослідження льодовиків
- Запис георадарних профілів вздовж траєкторій, які позначені на карті траєкторій записів георадарних профілів на період зимівлі.
- Первинний контроль якості записаної інформації.
- Запис фактичних траєкторій проходження профілів на GPS.
- Підготовка щомісячних звітів.
- Комплексний геофізичний моніторинг
- Проведення режимних сейсмічних, інфразвукових, радонометричних вимірювань.
- Збір, накопичення та первинна обробка отриманих даних.
- Технічне обслуговування засобів вимірювань.
- Встановлення нових та модернізованих технічних засобів, їх налагодження та обслуговування.
- Аналіз та інтерпретація сейсмічних, інфразвукових та радонометричних даних.
- Підготовка щомісячних звітів.
Вітається наявність досвіду у користуванні наступними приладами: магнітометр LEMI-008, теодоліт THEO 020B з однокомпонентним магнітометром MAG01H (Bartington), протонний магнітометр GM-112, магнітометр POS-1, магнітометр LEMI-025, протонний магнітометр PMP-8, GPS навігатор; георадар (VIY3-300i), GPS приймач; сейсмічна цифрова станція (Guralp-40TDE), Інфразвукова станція на базі мікробарографа К-304, Радіометер радону АльфаЕ.