Геологія та геофізика

 

Вимоги за напрямом
Геологія

 

Робота геолога охоплює такі наукові області, як геомагнітні спостереження, георадарні дослідження та геофізичний комплексний моніторинг. Успішне виконання програми спостережень і досліджень потребує наявності відповідної освіти, професійного досвіду, вільного володіння ПК та розуміння основ програмування, електротехнічних здібностей і бажання працювати з приладами. В нагоді стане любов та повага до природних стихій та їхніх бурхливих проявів, що повсякчас заважатимуть роботі.

Проведення геомагнітних спостережень в районі антарктичної станції «Академік Вернадський» та забезпечення функціонування геомагнітної обсерваторії АІА «Аргентинські острови».

Спеціаліст повинен мати навички та досвід у користуванні наступними приладами: магнітометр LEMI-008, теодоліт THEO 020B з однокомпонентним магнітометром MAG01H (Bartington), протонний магнітометр GM-112, магнітометр POS-1, магнітометр LEMI-025, протонний магнітометр PMP-8, GPS навігатор.

Типовий обсяг робіт:

 1.  Забезпечення безперервного функціонування та технічне обслуговування
  магнітометричної апаратури на геомагнітній обсерваторії АІА.
 2.  Вимірювання компонента геомагнітного поля в абсолютному павільйоні геомагнітної обсерваторії АІА з використанням магнітного теодоліту Bartington MAG 01H (компоненти D і I), протонного магнітометра PMP-08, GM 122, POS-1.
 3. Аналіз та обробка матеріалів магнітометричних спостережень (магнітометра LEMI-008).
 4. Обробка результатів вимірювання трьох компонент вектора геомагнітного поля та побудова базисних ліній для кожної з компонент.
 5. Щоденна передача результатів геомагнітних спостережень на обсерваторії АІА у всесвітню мережу INTERMAGNET (за розпорядженням з ДУ НАНЦ).
 6. Контроль роботи магнітометра LEMI-025 та збір даних і їхня передача згідно з розпорядженнями ДУ НАНЦ.
 7. Зйомка аномального геомагнітного поля в районі УАС «Академік Вернадський» за допомогою протонного магнітометра PMP-08 (разом з сезонним загоном НАНЦ або за додатковим підтвердженням із ДУ НАНЦ).
 8. Підготовка щомісячних звітів.

Георадарні дослідження льодовиків в околицях антарктичної станції «Академік Вернадський»

Спеціаліст повинен мати навички та досвід у користування наступними приладами: георадар VIY3-300i, GPS приймач.

Типовий обсяг робіт:

 1. Запис георадарних профілів вздовж траєкторій, які позначені на карті траєкторій записів георадарних профілів на період зимівлі.
 2. Первинний контроль якості записаної інформації.
 3. Запис фактичних траєкторій проходження профілів на GPS.
 4. Підготовка щомісячних звітів.

Геофізичний комплексний моніторинг високоенергетичних природних явищ в регіоні Західної Антарктики для визначення факторів впливу на стан навколишнього середовища.

Спеціаліст повинен мати навички та досвід користування наступними приладами: сейсмічна цифрова трикомпонентна станція Guralp-40TDE, Інфразвукова станція на базі мікробарографа К-304, Радіометер радону АльфаЕ.

Типовий обсяг робіт:

 1. Проведення режимних сейсмічних, інфразвукових, радонометричних вимірювань.
 2. Збір, накопичення та первинна обробка отриманих даних.
 3. Технічне обслуговування засобів вимірювань.
 4. Встановлення нових та модернізованих технічних засобів, їхнє налагодження та обслуговування.
 5. Аналіз та інтерпретація сейсмічних, інфразвукових та радонометричних даних.
 6. Підготовка щомісячних звітів.