COMNAP

COMNAP

Рада керуючих національними антарктичними програмами (The Council of Managers of National Antarctic Programs, COMNAP) – це міжнародна організація, яка об’єднує національні антарктичні програми задля розвитку та просування успішного досвіду організації та управління науковою діяльністю в Антарктиці. Асоціацію було створено 1988 року. 

Україна набула членства в COMNAP 2004 року. 

Основні питання, якими опікується COMNAP, – безпека судноплавства в антарктичних водах, планування дій у надзвичайних ситуаціях, міжнародні інспекції об’єктів інфраструктури наукових станцій та інше.

Членами COMNAP також були розроблені рекомендації з різних питань, що стосуються наукових досліджень в Антарктиці. Ці рекомендації включають питання повітряної безпеки, управління відходами, запобігання нафтовим забрудненням та зменшення впливу на антарктичне середовище. Також створено робочі групи, які займаються такими темами як морські та повітряні операції, управління енергією, підготовка персоналу та екологічні питання.

Щорічна загальна нарада COMNAP – це неполітичний захід, в ході якого делегати переймають досвід, обговорюють плани на майбутні антарктичні сезони, отримують інформацію про поточні операції, що проводяться в межах національних антарктичних програм.

Більше інформації на сайті COMNAP: www.comnap.aq