Станція "Академік Вернадський"

Про станцію "Академік Вернадський"

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови, координати – 65°15′ пд.ш., 64°15′ зх.д. До 1996 р. це була британська станція «Фарадей» (Детальніше – у розділі Історія станції).

Проведення наукових досліджень на шостому континенті — головне призначення станції «Академік Вернадський». Цьому завданню підпорядкована вся життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру, який є національним оператором України в Антарктиці.

Станція «Академік Вернадський» є складовим елементом, інтегрованим у систему органічної взаємодії багатьох інституцій та закладів як в Україні, так і за її межами.

Сама станція  є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють 12-14 полярників.

Українська антарктична станція, а також прибережні ділянки з розмаїтою живою природою (острів Пітерман, протока Лемайєр), пам’ятки ери героїчного відкриття Антарктики (“Хатина Ворді”, Аргентинські острови) приваблюють сюди багатьох туристів. (Детальніше – в рубриці Туризм)