Доступ до полярної інфраструктури (POLARIN)

Полярні регіони відіграють ключову роль у екосистемі Землі. Усім відомо, що внаслідок глобального потепління та людської діяльності полярні регіони втрачають льодовий покрив та змінюють обличчя нашої планети. Щоб розуміти та передбачати ключові процеси в полярних регіонах, надавати обґрунтовану інформацію, наукова спільнота, яка займається полярними дослідженнями, потребує доступу до дослідницьких інфраструктур, що працюють в цих регіонах.

Для вирішення цього завдання, головні оператори полярних досліджень ЄС об’єднали свої зусилля у проєкті POLARIN. 

Метою проєкту є створення міжнародної мережі інфраструктур для полярних досліджень та послуг, які допоможуть у вирішенні наукових викликів полярних регіонів. Мережа буде включати широкий спектр взаємодоповнюючих та міждисциплінарних дослідницьких інфраструктур найвищого рівня: дослідницькі станції в Арктиці та Антарктиці, дослідницькі судна, що працюють на обох полюсах, обсерваторії, інфраструктури для зберігання даних. POLARIN надаватиме інтегрований та комбінований доступ до цих інфраструктур задля сприяння міждисциплінарним дослідженням складних процесів.

POLARIN забезпечить:

  • міжнародний доступ до широкого спектру дослідницьких інфраструктур;
  • покращений доступ до даних через доступність інформації та взаємодію між інфраструктурами;
  • віртуальний доступ до даних та послуг;
  • тренінги для молодого покоління полярників щодо оптимального використання полярних дослідницьких інфраструктур.

Національний антарктичний науковий центр України є партнером цього європейського інфраструктурного проєкту і пропонує доступ до дослідницького судна “NOOSFERA” та Антарктичної бази “Академік Вернадський” для міжнародного доступу.

Дикий Євген, директор НАНЦ

Марушевська Олена , прессекретар НАНЦ

Федчук Андрій, завідувач відділу міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва

Софія Жеребчук, молодший науковий співробітник відділу міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва НАНЦ