«Ноосфера» – на Фолклендських островах і готується до переходу в Кейптаун

«Ноосфера» – на Фолклендських островах і готується до переходу в Кейптаун

Наразі славнозвісний український криголам «Ноосфера» дійшов з Пунта-Аренасу (Чилі) до порту Стенлі (Фолклендські острови). Там наша команда розвантажила обладнання, яке за проханням Британської антарктичної служби привезла з Чилі. Водночас від британців екіпаж отримав як подарунок кілька палетів смаколиків, за що їм дуже вдячний.

Капітан «Ноосфери» Павло Панасюк також зустрівся з капітаном порту Стенлі Джоан Кокс та її колегами. Вона передала особливого листа Україні від уряду Фолклендських островів. У ньому, зокрема, зазначено: «Ми хочемо висловити слова підтримки від уряду та людей Фолклендських островів уряду та людям України. Можна впевнено стверджувати, що немає жодної людини на островах, яка не захоплювалася б великою мужністю, виявленою лідерами, збройними силами та людьми України в їхньому супротиві та непокорі незаконному і нецивілізованому вторгненню російських сил Путіна. Їхні дії – з середньовічною жорсткістю, засуджують всі притомні країни у вільному світі. Наші серця з тобою, Україно!».

Наразі український науково-дослідний криголам готується до великого переходу до Південної Африки, в порт Кейптаун (Південно-Африканська Республіка), де поки отримає другий дім. Побажаймо всій команді «Ноосфери» гарної дороги!

Нагадуємо, що 28 січня цього року наш криголам вирушив у перший рейс під синьо-жовтим прапором з Одеси до Антарктики. Наприкінці березня він доправив на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» команду 27-ї зимової експедиції, а також 140 тонн пального та понад 80 тонн різних вантажів. З «Вернадського» судно забрало учасників 26-ї річної УАЕ та їхніх колег з сезонного загону. Дорогою до Чилі «Ноосфера» перезмінила учасників польської антарктичної експедиції на станції «Арцтовський» замість російського судна. Також нашим науковцям вдалося виконати з борту криголаму заплановані геологічні дослідження в Південному океані.

Фото: Павло Панасюк, Олексій Задорожний