Українські полярники знайшли в Антарктиді "загублену" печеру

Українські полярники знайшли в Антарктиді "загублену" печеру

Українські полярники знайшли “загублену” льодовикову печеру в Антарктиді. Вона виявилася набагато більше, ніж очікували, і має кілька озер і річку. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства науки і освіти України

Пошуками займалися учасники 24-ої Української антарктичної експедиції, які зараз перебувають у літній зимівлі на станції Академік Вернадський.

“Ще з перших експедицій вчені знайшли на острові Галіндез, де знаходиться українська станція, крижану печеру. Вхід до неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зрушився в океан і вхід завалило”, – йдеться в повідомленні.

Керівник 24-ої Української арктичної експедиції Ігор Дикий зізнався, що виявити печеру вдалося не відразу.

“Ми вирішили зайнятися пошуками входу в печеру. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А ось в льодовику з боку старої британської бази-музею будиночка Ворде нам пощастило: ми знайшли вхід в загублену печеру”, – розповів він.

Після її вивчення виявилося, що в ній знаходилися підлідна річка і два озера. З них відібрали фрагменти для вивчення. Зразки льоду також вже їдуть в Україну.

Obozrevatel (12. 09. 2019)