Учені НАНЦ взяли участь у науковому пікніку в Києві

Учені НАНЦ взяли участь у науковому пікніку в Києві

Учені Національного антарктичного наукового центру взяли участь в осінньому науковому пікніку, влаштованому 28 вересня 2019 р. у столичному парку ім. Шевченка з ініціативи Міністерства освіти та науки України.

Павільйон НАНЦ не загубився серед демонстраційних наметів решти 46 учасників – університетів, науково-дослідних інститутів, шкільних гуртків. Кияни – і ті, які прийшли спеціально для того, щоб поспілкуватися з полярниками, і ті, які просто прогулювалися в парку, – охоче розпитували про умови роботи та дослідження в Антарктиді, розглядали детальний постер станції «Академік Вернадський» – фото, зроблене з висоти пташиного польоту, знайомилися з буклетами та інфографіками, що відтворюють діяльність українських вчених на крижаному континенті.

Артем Джулай розповідає журналістам про біологічні дослідження на крижаному континенті.

Та найбільший інтерес гостей павільйону викликали артефакти, привезені нашими біологами з околиць станції: зразки лишайників з острова Галіндез, маленький кущик злакової рослини-супергероя щучника антарктичного, китова мокриця, мушлі лімпед тощо. Дітям особливо сподобалися розповіді завідувача біологічного відділу НАНЦ Івана Парнікози про життя пінгвінів.

Доктор Парнікоза розповідає допитливим школярам, як плавають та чим харчуються пінгвіни.

А дорослі зацікавлено розпитували завідувача відділу фізики атмосфери Дениса Пішняка про вивчення озонової діри та про те, як метеорологічні спостережння на станції «Академік Верандський» дозволяють фіксувати зміни клімату в планетарному масштабі.

Денис Пішняк розповідав киянам про ефект танення льодовиків.

Упродовж наукового пікніка директор Центру Євген Дикий прочитав просто неба 30-хвилинну лекцію про досягнення українських вчених у дослідженні Антарктики.

Лекція просто неба директора НАНЦ Євгена Дикого

Загалом за час роботи павільйону НАНЦ , від 12-ої до 17-ої години, його відвідали понад півтисячі гостей.