Стартував конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію

Стартував конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію

Національний антарктичний науковий центр розпочав конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію на 2024-2025рр. Відповідне оголошення було розміщено сьогодні, 17 липня 2023 року, на сайті НАНЦ.

У команду зимівників, що впродовж року працюватимуть на станції “Академік Вернадський”, потрібні: 

  • науковці за напрямами науки про життя, геологія та геофізика, фізичні науки;
  • лікар;
  • кухар;
  • сисадмін;
  • системний механік;
  • дизеліст-електрик. 

Конкурс не має жодних обмежень за статтю, віком чи іншими ознаками. Головними критеріями під час відбору є освіта, фаховий рівень та досвід кандидата чи кандидатки, а також здатність до роботи в умовах Антарктики та закритого колективу.

“Це вже вдруге НАНЦ проводить конкурс в експедицію за час повномасштабної війни. Торік ми отримали значно менше заявок, ніж зазвичай, адже багато з тих, хто був би для нас ідеальним кандидатом, пішли захищати Україну. Тільки з бувальців-полярників у ЗСУ зараз зо два десятки людей”, – розповів директор НАНЦ Євген Дикий. 

Водночас він відзначив, що навіть в такі складні часи Україна має продовжувати свою присутність та дослідження на крижаному континенті.

“Ми не маємо права зупинятися, адже, по-перше, наші спостереження на «Вернадському» цінні для всього світу і є частиною глобальної системи досліджень Землі та Космосу, а, по-друге, Антарктида та Південний океан мають величезний потенціал для майбутніх поколінь, доступ до якого вкрай важливо зараз не втратити. Тому просимо всіх максимально поширити інформацію про відкритий відбір у нову антарктичну експедицію, а кандидатів та кандидаток – не боятися та подаватися на конкурс”, – зазначив Євген Дикий.

Для участі у конкурсі необхідно до 15 серпня надіслати до НАНЦ заяву та документи, що підтверджують освіту та фаховий рівень. Зразок заяви, докладний перелік документів, а також подальші етапи конкурсу можна переглянути в офіційному оголошенні. Там же зазначені як загальні вимоги до учасників команди, так і специфічні – до кожного науковця чи фахівця.

Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану співбесіди з кандидатами (це другий етап конкурсу) можуть відбуватися онлайн.

Нагадуємо, що до 31 липня триває прийом заявок на стипендійні та грантові програми для молодих вчених, оголошені Антарктичним комітетом з наукових досліджень (SCAR) разом з іншими дослідницькими організаціями.