Спільні експедиції та вивчення змін клімату – Україна та Малайзія підписали Меморандум про науково-технічне співробітництво у сфері антарктичних досліджень

Спільні експедиції та вивчення змін клімату – Україна та Малайзія підписали Меморандум про науково-технічне співробітництво у сфері антарктичних досліджень

Сьогодні, 26 жовтня 2021 року, Україна та Малайзія уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо науково-технічного співробітництва у сфері антарктичних досліджень.

Посол України в Малайзії, пан Олександр Нечитайло, зазначив, що підписання Меморандуму між Фондом антарктичних досліджень ім. Султана Мізана та Національним антарктичним науковим центром МОН України стало важливою віхою, яка вивела співпрацю між обома сторонами на новий рівень.

«Тепер ми можемо планувати спільні експедиції та польові роботи, здійснювати обмін досвідом та спільне використання об’єктів наукової інфраструктури», – сказав він під час віртуальної церемонії підписання. Вона пройшла в межах відкриття 9-го Малайзійського міжнародного семінару з питань Антарктиди, присвяченого темі «Значення полярних регіонів Землі в поточній кліматичній кризі».

Загалом на семінарі буде представлено 10 доповідей українських вчених у галузі біологічних та геофізичних наук, а також з питань політики, управління та охорони навколишнього середовища.

Варто відзначити, що в травні цього року 30 малайзійських учених також взяли участь у X Міжнародній антарктичній конференції, присвяченій 25-річчю заснування станції «Академік Вернадський». Під час заходу директор НАНЦ Євген Дикий наголосив, що для українських науковців украй важливо відновити припинені 1992 року дослідження екваторіальних та тропічних екосистем, адже у контексті змін клімату вони такі ж пріоритетні для світової науки, як дослідження полярних регіонів.

З огляду на це, придбаний Україною у серпні 2021 року науково-дослідний криголам дозволить не тільки забезпечити потреби Українських антарктичних експедицій, а й зможе стати мобільною платформою для міжнародних біологічних, геофізичних та океанографічних досліджень як у полярних регіонах, так і в інших частинах Світового океану.

Нагадаємо, що раніше науковці Південно-Африканської Республіки висловили зацікавлення в тому, щоб проводити спільні дослідження Антарктиди та Південного океану разом з нашими вченими, зокрема, з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголаму.