Пінгвіни в заметах та крижаний континент у квітах – в Одесі відкрилася «Резиденція "Антарктида"»

Пінгвіни в заметах та крижаний континент у квітах – в Одесі відкрилася «Резиденція "Антарктида"»

Сьогодні, 14 січня 2023 року, у творчому просторі «Діалоги» (м. Одеса) відкрилася виставка художніх робіт випускників «Антарктичної школи». Цей проєкт Національний антарктичний науковий центр та «Діалоги» започаткували в грудні 2022 р.

Школа була створена насамперед для дітей-переселенців, щоб вони вживу могли дізнатися більше про тварин і рослин крижаного континенту, а також про діяльність українських науковців в Антарктиді. Діти слухали лекції від українських полярників про загадковий антарктичний світ та протягом 5 тижнів разом з професійними художниками малювали своє бачення життя у найвіддаленішому куточку планети.

Загалом до проєкту долучилися 27 дітей з Миколаєва та Миколаївської області, Херсона та Херсонської області, Маріуполя, Дніпра та Куп’янська (Харківська область), а також Одеси і Одеської області. Вік учасників – від 7 до 14 років.

Євген Дикий, директор НАНЦ, зауважив: «В ці нелегкі часи нам всім треба мати мрію. Цією школою ми хотіли подарувати дітям мрію – про Антарктиду, де на цілий континент немає жодної людини зі зброєю, а тварини не бояться людей. Проєкт був передусім для дітей, але я вражений тим, що в підсумку створили для нас діти. Це справжні твори мистецтва, в яких дитячий погляд на світ і дитяча мрія зображені цілком дорослими мистецькими техніками».

Олена Велика, арт-куратор виставки так поділилася своїми враженнями від виставки: «Резиденція “Антарктида”» – це не тільки знання та творчі навики, це – частина нашого життя в тяжкі часи. Я сподіваюсь, що експозиція всіх здивує та через позитивні емоції на мить перенесе в Антактиду!».

Дитячі твори справді дивують: тут і косатки на полюванні, і родина пінгвінів у заметі, і складні взаємовідносини морського леопарда та пінгвіна у роботі «Мені не страшно», і наша «Ноосфера» серед криги, і навіть розтала Антарктида, що поросла високою травою з квітами в роботі «Антарктида очима майбутнього», і ще багато-багато цікавого.

Висловлюємо вдячність художнім менторам школи Олені Неменучій та Олені Сєльчонок за творчу і професійну підтримку дітей, адже роботи зроблені дуже майстерно. Окрема вдячність арт-куратору виставки Олені Великій за створення доброзичливої атмосфери, де діти в ці складні часи змогли розкритися і відкрити для себе нові обрії.

Виставка триватиме до 28 січня 2023 р., робочий час – з вівторка до суботи з 12:00 до 18:00. Адреса: творчій простір «Діалоги» м. Одеса, Соборна площа, 2. Вхід безкоштовний – запрошуємо всіх охочих поринути у світ мрій про крижаний континент.

Фото Олег Владимирський і Катерина Сурай.