Науково-дослідне судно “Ноосфера” успішно пройшло ходові випробування перед виходом в антарктичну експедицію

Науково-дослідне судно “Ноосфера” успішно пройшло ходові випробування перед виходом в антарктичну експедицію

Сьогодні, 19 січня 2022 року, після завершення технічного обслуговування криголам “Ноосфера” повернувся в Одесу, де до виходу в Антарктиду перебуватиме на морському вокзалі. Як ми писали раніше, докування судно проходило в Чорноморську на ПрАТ “ІСРЗ”.

Під час переходу з Чорноморську до Одеси “Ноосфера” пройшла ходові випробування під наглядом Регістру судноплавства України. Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок та плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема, пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників тощо.

Окремо тестувалася робота системи динамічного позиціонування (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів: в Україні “Ноосфера” є першим судном, оснащеним цією сучасною системою. Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку флагман українського наукового флоту повністю готовий до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану.

Вихід в Антарктику заплановано на наступний тиждень, адже на борт ще слід доставити велику кількість вантажів як для забезпечення рейсу, так і для ротації цілорічної експедиції на станції “Академік Вернадський”. Перед відправленням відбудеться пресконференція, про дату та час якої ми повідомимо окремо.

До речі, сьогодні – рівно 5 місяців з дня підписання договору щодо купівлі судна “Джеймс Кларк Росс” у Британської антарктичної служби. За такий короткий час команда НАНЦ за сприяння Посольств України у Великій Британії та у Королівстві Данія, Державної служби морського та річкового транспорту та Регістру судноплавства України забезпечила перехід судна до України, його міжрейсове технічне обслуговування та підготовку до рейсу, величезну купу “нудної”, але необхідної бюрократичної роботи із сертифікації судна та переоформлення всіх документів на прапор України та на нового судновласника. Також успішно завершено набір українського екіпажу, який поведе флагман українського наукового флоту в першу експедицію.

Тож вітаємо всю команду “Ноосфери” з завершенням важливого етапу в підготовці до рейсу. Антарктида стає дедалі ближчою!