25 УАЕ нарешті прибула на станцію «Академік Вернадський»

25 УАЕ нарешті прибула на станцію «Академік Вернадський»

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції подолали останній відрізок шляху до Антарктиди та дісталися станції «Академік Вернадський». Після шести днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом) 21 квітня 2020 року.

«На «Вернадському» їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ої експедиції, які відзимували уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через епідемію коронавірусу та спричиненого нею карантину у 25-ої експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Він нагадав, що через карантинні обмеження команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди та змушена була повернутися до Києва. Лише завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-ту УАЕ вдалося доправити до Чилі наприкінці березня. Там вони пройшли двотижневу обсервацію та 14 квітня нарешті вирушили на станцію «Академік Вернадський».

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак цього разу протока була досить спокійною та привітною до нашої експедиції, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки», – поділився враженнями Ігор Дейнека, лікар 25 УАЕ.

Нині на станції складні погодні умови: дуже вітряно та сніжно. Головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження корабля. У Чилі на нього завантажили приблизно 6 фур продуктів, приладів та пального. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-ій науковій експедиції та вирушить в Україну.