24 УАЕ дісталася Чилі, дипломати шукають варіанти, щоб доправити полярників до Європи

24 УАЕ дісталася Чилі, дипломати шукають варіанти, щоб доправити полярників до Європи

24-ї Українська антарктична експедиція разом з сезонним літнім загоном науковців почали шлях додому. 2 травня полярники вже дісталися зі станції до чилійського порту Пунта – Аренас. Попереду  – переліт через Атлантику та Європу, через закриті кордони та аеропорти.

Зусиллями дипломатів Постійного представництва України в Чилі команді полярників вдалось уникнути двотижневого карантину, адже в Антарктиді, з якої вони вирушили, наразі не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Це означає, що 24 УАЕ та сезонний загін науковців зможуть днями продовжити мандрівку додому. Національний антарктичний науковий центр опрацьовує ряд варіантів, як доправити полярників з Південної Америки до Західної Європи, де вони зможуть скористатися одним з евакуаційних рейсів до України, які нещодавно анонсував уряд.

Нагадаємо, що 11 учасників 25 УАЕ прибули на станцію “Академік Вернадський” вночі 21 квітня 2020 р. Через пандемію коронавірусу в світі та закриті внаслідок цього кордони їхній шлях з Києва до антарктиди тривав з перервами майже місяць.