Вітаємо з Міжнародним днем жінок у науці!

Вітаємо з Міжнародним днем жінок у науці!

Вітаємо представниць «прекрасної статі» з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці. Його відзначають згідно з рішенням Генасамблеї ООН. Такий «варіант 8 березня» для науковиць вирішили заснували лише 4 роки тому.

І в ХХІ столітті, констатують в ООН, жінки і дівчата стикаються з обмеженнями у науковій кар’єрі. Об’єднані Нації закликають країни світу звернути увагу на цю проблему, постаратися визначити причини ґендерного дисбалансу в галузі науки, техніки та інновацій, а також організувати програми заходів по залученню жінок і дівчат у наукову діяльність.

Досі певні ґендерні бар’єри існували і щодо участі жінок у постійних українських антарктичних експедиціях. Так, востаннє жінки «зимували» на станції «Академік Вернадський» у 1997-1998 рр. Нині ситуація змінюється – до складу 24 УАЕ увійшли біолог Оксана Савенко та лікарка Наталя Бабій. А на конкурс щодо участі в УАЕ, подали заявки 32 жінки.

Нині на станції у складі сезонного загону працюють Марія Павловська, Євгенія Прекрасна, Оксана Савенко та Вікторія Іванець. А ще десятки науковиць працюють в дослідних інститутах в Україні, обробляючи дані, отримані колегами на станції «Вернадський», та беручи широку участь в антарктичних дослідженнях. Усіх вітаємо!