Учасники 24 УАЕ закінчили тренування перед відправкою в Антарктиду

Учасники 24 УАЕ закінчили тренування перед відправкою в Антарктиду

Учасники наступної, 24-ї Української антарктичної експедиції закінчили тижневе тренування на базі низькочастостної обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН, що розташована в с. Мартова на Харківщині. Саме ця обсерваторія вимірює в наших широтах ті параметри атмосфери та ближнього космосу, які досліджують на станції «Академік Вернадський».

Насамперед майбутні полярники вивчали, як влаштована та працює станція – від організації харчування до гасіння пожеж. Вони також тренувалися працювати з приладами, які встановлені на «Вернадському». Ще одна обов’язкова складова навчань – теоретичні заняття. Перебуваючи в експедиції, кожен полярник є представником України на крижаному континенті, тож мусить добре знати всі особливості правового статусу Антарктики, права та обов’язки вчених на території, яка не належить жодній державі світу, вимоги природоохоронного законодавства тощо.

Протягом зборів за командою уважно спостерігали психологи. Це необхідно, адже скоро учасникам доведеться залишитись в ізоляції на цілий рік. Спеціалісти мають виявити можливі «слабкі ланки» та вчасно дати поради, як уникнути напруги в замкненому колективі. Висновки психологів після тренувальних зборів у Мартовій дуже позитивні. «У всіх учасників ми побачили високі професійні та індивідуальні якості, які якнайбільше підходять для спільної роботи в екстремальних умовах та умовах ізоляції. Це сильні, позитивно налаштовані особистості, які зможуть ефективно співпрацювати під час перебування на антарктичній станції впродовж року», – розповідає  співробітниця НАНЦ Лариса Бахмутова, яка веде постійні психологічні дослідження стану зимівників напередодні, під час та після експедицій.

На думку начальника майбутньої експедиції, відомого львівського науковця-біолога Ігоря Дикого, тренування довели, що 24 УАЕ обіцяє бути згуртованою, ефективною командою.

Зимувальники мають трохи менше місяця, щоб підготуватися до поїздки, – завершити справи, побути з рідними та друзями. На станцію «Академік Вернадський» вони відправляться наприкінці березня.

Ознайомтеся, будь ласка, зі складом 24 УАЕ.