Нові полярні дослідження українських та іноземних вчених – вийшов черговий номер УАЖ

Нові полярні дослідження українських та іноземних вчених – вийшов черговий номер УАЖ

Як може змінитися клімат в районі нашої станції “Академік Вернадський” до кінця ХХІ століття?

Які мікроорганізми оточують одну з двох квіткових рослин Антарктики – перлинницю антарктичну, “допомогаючи” їй витримувати несприятливі умови?

Як українські вчені покращили якість та зручність вимірювань у геомагнітній обсерваторії на “Вернадському”, дані якої використовують вчені з усього світу?

Про ці та інші дослідження полярних регіонів можна дізнатися з нового номера “Українського антарктичного журналу” – наукового фахового видання НАНЦ. Електронна версія вже доступна за посиланням.

В цьому випуску зібрано 7 наукових статей за основними напрямами українських антарктичних досліджень: геофізика, метеорологія, океанографія, біологія, екологія тощо.

Також є робота в галузі міжнародних відносин, адже Антарктида – це континет не лише науки, а й глобальної взаємодії між країнами. Розглянуто реакцію та зусилля міжнародної полярної спільноти щодо протидії повномасштабному вторгненню росії в Україну 2022 року.

Усі статті можна прочитати на сторінці журналу, а про найцікавіші дослідження ми розкажемо в наступних дописах.

Щиро вдячні нашим захисникам, завдяки яким маємо можливість продовжувати дослідження і представляти світу їхні результати, та нашим вченим, які попри всі виклики війни працюють для розвитку науки.

Нагадуємо, що УАЖ виходить з 2003 року. Журнал – двомовний, статті публікуються українською та англійською. На сайті УАЖ анотації статей розміщені обома мовами, а самі статті – мовою оригіналу (переважно англійською).