НАНЦ починає співпрацю з компанією «СП Юкойл»: українські моторні оливи «YUKO» відправляються в Антарктиду, на станцію «Вернадський»

НАНЦ починає співпрацю з компанією «СП Юкойл»: українські моторні оливи «YUKO» відправляються в Антарктиду, на станцію «Вернадський»

Українські моторні оливи «YUKO» (м. Запоріжжя) працюватимуть на нашому криголамі та станції «Академік Вернадський»: НАНЦ та ТОВ «СП Юкойл» уклали відповідний меморандум про співпрацю на 2021-2023 роки. Слід зазначити, що це перший прецедент, коли моторна олива українського виробництва відправляється в Антарктику для роботи в надскладних умовах для забезпечення життєдіяльності станції.

Євген Дикий, директор НАНЦ, зазначив: «Генератори для нашої станції – це і тепло, і світло, і, врешті-решт, можливість існування всієї експедиції протягом року на віддаленому континенті. Нещодавно для забезпечення енергією було придбано нові дизель-генератори «VOLVO PENTA». Старі агрегати цього бренду відпрацювали в Антарктиді 40 років, тож ми встановлюємо обладнання перевіреного виробника і сподіваємося, що нові відпрацюють не менше. Єдине, що змінюємо – це моторну оливу. Цього року віддали перевагу моторній оливі «YUKO», українського виробництва, запропоновану як спонсорську допомогу нашим новим партнером, виробником мастильних матеріалів ТОВ «СП Юкойл».

Ми щиро вдячні українському бізнесу, який дедалі частіше повертається в бік науки і вкотре допомагає нам як фінансово, так і організаційно, беручи на себе деякі бізнес процеси та рішення логістичних питань.

Ми, своєю чергою, зазвичай віддаємо перевагу українським продуктам під час закупівель. І напевно знаємо, що в Україні є підприємства, які складають гідну конкуренцію європейським продуктам, це вже перевірено в минулих експедиціях. Взагалі наша станція – це саме та платформа, де перевіряються на міцність не тільки люди, а й технології. Адже де, як не в Антарктиді, природою створені такі складні умови праці. Тож для нашого нового партнера – це надзадача! Однак ми віримо в вітчизняного виробника».

Ольга Гречко, керівник PR-служби ТОВ «СП Юкойл», зауважила: “До цього проекту ми ставимося з особливою теплотою та великою відповідальністю, адже розуміємо, яку важливу роль відіграє моторна олива в житті полярної станції. Наша технічна команда зараз уважно вивчила всі нормативні документи та вимоги виробника дизель-генераторів VOLVO PENTA для підбору оптимальних відповідників моторних олив з асортименту продуктів Yuko. Ми підемо навіть на розробку нового продукту, в разі відсутності готового рішення. Крім того, нами отримано запит ще і на підбір олив для криголаму, що було нещодавно придбано для потреб ДУ НАНЦ, тож і це питання ми плануємо повністю закрити за власний кошт.

Звісно, надання моторної оливі – це тільки частина масштабного проєкту, спрямованого на всебічну підтримку вітчизняної науки, а саме роботи станції «Академік Вернадський». Всі проекти будемо активно висвітлювати у ЗМІ протягом їх реалізації.

Моторні оливи Yuko до цього моменту експортувалися у понад 80 країн світу, приємно розуміти, що відтепер вона працюватиме на всіх континентах планети, включно із Антарктидою!».

Довідково:
Завод технічних олив ТОВ «СП Юкойл» побудовано в 2002 році за участю німецьких партнерів і сьогодні є одним з найсучасніших виробничих підприємств галузі в Східній Європі. При будівництві було враховано жорсткі вимоги екологічної безпеки, що висуваються до подібного роду об’єктів у країнах Європейського Союзу. YUKO – це бренд сучасних автомобільних та промислових олив і мастил, що успішно експортуються.