На “Вернадському” відзначили головне свято всіх полярників – Мідвінтер-2022

На “Вернадському” відзначили головне свято всіх полярників – Мідвінтер-2022

21 червня українські полярники на станції “Академік Вернадський” відзначили Мідвінтер-2022 – головне міжнародне свято всіх підкорювачів Антарктиди. Це свято Середини зими, коли на крижаному континенті найкоротший день та найдовша ніч, але потім дні поволі стають довшими, а літо – дедалі ближчим.

Напередодні Мідвінтера учасники 27-ї УАЕ привітали колег з інших антарктичних станції. Вони відзначили, що зустрічають цей день разом з усім світом, але, на жаль, їхнє свято – як і свята мільйонів українців – затьмарене повномасштабною війною, яку розв’язала на нашій землі російська федерації.

“Наші захисники вже майже 120 днів героїчно та самовіддано дають відсіч лютому ворогу, і навіть звідси, з далекого крижаного континенту, ми намагаємося всіляко підтримувати їх.

Ми щиро дякуємо всім країнам, які допомагають Україні в цій боротьбі. Ви – наші справжні друзі, і ми дуже цінуємо всі ваші зусилля для нашої майбутньої Перемоги. Водночас ми, як і раніше, закликаємо світ до повної ізоляції рф, зокрема, в питаннях політики та досліджень в антарктичних регіонах.

Сьогодні, як ніколи, сподіваємося на ваше розуміння та подальшу підтримку!”, – написали в своєму листі українські зимівники.

У день Мідвінтера ранок 27-ї УАЕ почався з того, що очільник експедиції Юрій Отруба приготував усім сніданок. Тож щоб мати багато сил для насиченого дня, команда могла підкріпитися фірмовою яєчнею з беконом від бейса.

Близько обіду почалася, мабуть, найцікавіша подія – купання в Південному океані. У такий спосіб учасники експедиції проходять “бойове хрещення”, стаючи справжніми полярниками та полярницями. У 27-й УАЕ кожен обрав собі музичний акомпанемент, і після підготовки заходів безпеки всі почали по черзі занурюватися.

Коли в крижану воду зайшла метеорологиня Анжеліка Ганчук, то скласти їй компанію вирішив… морський леопард. Зимівники побачили його в кількох десятках метрів від місця їхнього купання. Однак наша науковиця мужньо завершила процес занурення в океан і тільки потім повернулася на берег.

Відтак леопард ще трохи пороздивлявся, що ж там знову роблять ті дивні українські полярники, і вирушив у своїх справах, щоб не заважати.

До та після обіду на “Вернадському” тривали традиційні змагання з різних видів спорту, а також завершення місячних турнірів. Цього року полярники визначали, хто кращий в метанні молота, перетягуванні канату, ходінні драбиною, стрибках у мішках, шахах, більярді, дартсі, нардах, доміно, комп’ютерних іграх, настільному тенісі, гольфі, армреслінгу.

Бейскомандер Юрій Отруба, для якого це вже сьома зимівля на “Вернадському”, відзначив: “Звісно, цього року ми не мали великого святкування на Мідвінтер, як це було завжди, адже в нашій країні триває повномасштабна війна, й навіть перебуваючи на крижаному континенті, ми завжди думками й серцем з Україною. Але водночас для нас було важливо підтримати дух нашої команди, бути солідарними з міжнародною антарктичною спільнотою та вкотре показати, що українці – то найзавзятіша та найміцніша нація в світі”.

Бажаємо всім нам святкувати наступний Мідвінтер уже в зовсім інших обставинах – коли й наш найтемніший час буде позаду, а Україна буде мирною та вільною. Після святкування нашої Перемоги!

Фото: Сергій Глотов