У Києві відбудеться семінар Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики

У Києві відбудеться семінар Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики

З 13 по 16 травня, в рамках візиту до Києва Девіда Агнью, виконавчого секретаря Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР; англ.мовою – Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources, CCAMLR) ) та Кіса Ріда, наукового менеджера Секретаріату ККАМЛР, відбудеться семінар з розвитку наукового потенціалу та поглиблення співпраці українських вчених за науковими напрямами цієї міжнародної організації.

Під час семінару, який відбудеться на базі Національного антарктичного наукового центру МОН України за підтримки Державного агентства з рибного господарства, вчені спільно розглянуть такі питання:

  • мета, завдання та перспективи діяльності ККАМЛР;
  • програма екосистемного моніторингу ККАМЛР (СЕМР); спостереження за пінгвінами, методи та індекси СЕМР; спільне використання даних СЕМР та наукових спостережень під час промислу антарктичного криля;
  • дослідження та промисел іклачів; наукові спостереження іклачів на рибальських суднах; використання звітних форм для оцінки вилучення іклачів;
  • підготовка дослідницьких пропозицій; програми для студентів, наукові стипендії та можливості стажування за підтримки ККАМЛР.

Нагадаємо, що ККАМЛР було створено у 1982 році задля збереження морських організмів Антарктики та забезпечення їх раціонального використання. До складу Комісії входять 24 країни-члени і окремо Європейський Союз. Секретаріат (штаб-квартира) Комісії розташований у м. Хобарт на острові Тасманія (Австралія).

Україна приєдналася до ККАМЛР 4 лютого 1994 року, оскільки антарктичні моря мають стратегічне значення для розвитку рибальського океанічного флоту України, зокрема промислу цінних видів морських біоресурсів – риб роду іклачів та антарктичного криля. Окрім того, українські науковці забезпечують реалізацію науково-дослідних програм ККАМЛР та активно беруть участь у міжнародній системі наукового спостереження на українських суднах та суднах інших держав-членів.

Нагадаємо, що в жовтні 2018 р. українська делегація у складі фахівців НАНЦ, Інституту рибного господарства та екології моря (ІРЕМ) та представників українських рибопромислових компаній взяла участь у роботі чергової наради ККАМЛР. Про результати їхньої роботи читайте тут.

Семінар відбудеться в приміщенні МОН України за адресою: Київ, бульвар Шевченка, 16, конференц-зала. Початок заходу 13 травня о 9.30.