Мідвінтер – головне свято підкорювачів Антарктиди

Мідвінтер – головне свято підкорювачів Антарктиди

22 червня, коли в північній півкулі день літнього сонцестояння, антарктична спільнота всіх країн святкує Мідвінтер – середину зими.

21 червня 2020 року о 1 годині 48 хвилин за всесвітнім часом (4:48 за київським часом) Сонце пройшло точку літнього сонцестояння – центр сонячного диска віддалився від небесного екватора на північ на найбільшу можливу в нашу епоху відстань 23 ° 26’12 “. Від цього моменту в Антарктиді починає подовжуватися світловий день, тобто зима поволі поступається весні.

Традиційно на станції “Академік Вернадський” на Мідвінтер відбувається “хрещення” у крижаній воді, відтак кожен новачок отримує право називатись справжнім полярником. На цьогорічний Мідвінтер, за словами керівника 25 УАЕ Юрія Отруби, температура води поблизу станції була майже -1,5 ⁰С.

Також, згідно з багаторічною традицією, учасники нашої експедиції влаштували різноманітні спортивні змагання – від турнірів з шахів, дартсу, більярду, армреслінгу до перетягування канатіу, підтягування на перекладині тощо.

Вітаємо українських полярників – усіх, хто хоча б раз зустрічав Мідвінтер посеред полярної ночі і відраховував дні до весни та до повернення додому. Особливі вітання – команді 25-ої УАЕ, яка працює на станції «Академік Вернадський». Зичимо здоров’я, наснаги, нових наукових досягнень, і гарного завершення непростого зимувального періоду.

До речі, Міністерство освіти та науки разом з НАНЦ вперше за 20 років ініціювали перегляд збільшення польових виплат учасникам антарктичних експедицій, відповідну постанову вже подано на розгляд уряду.

Читайте також: Як святкували Мідвінтер на “Вернадському” минулого року?

Фото: Юрій Отруба, Євген Прокопчук.