Керівництво SCAR затвердило три нові програми досліджень Антарктики

Керівництво SCAR затвердило три нові програми досліджень Антарктики

Керівництво Наукового комітету з антарктичних досліджень (SCAR) після  ретельного відбору, що тривав понад два роки, затвердило три нові амбітні міжнародні науково-дослідницькі програми, розроблені для вирішення життєво важливих наукових питань:

Інтегрована наука для інформування збереження Антарктики та Південного океану (Integrated Science to Inform Antarctic and Southern Ocean Conservation, Ant-ICON) – програма розроблена з метою сприяння та координації високоякісної науки для підтримки покращеного управління та впровадження природоохоронних заходів для збереження середовища Антарктики та Південного океану. Команда планування у складі майже 50 науковців з різних дисциплін з усього світу розробила пріоритети, на яких буде зосереджена ця програма. Це вивчення поточного стану та майбутні прогнози структури та функцій антарктичних екосистем; стійкість та пом’якшення наслідків людської діяльності в антарктичному регіоні, а також соціально-екологічні підходи до збереження Антарктики та Південного океану.

Нестабільність та порогові значення антарктичних екосистем (Instabilities & Thresholds in Antarctica, INSTANT) – програма, що покликана кількісно визначити внесок антарктичного льодового щита в минулі та майбутні глобальні зміни рівня моря. Програма обєднує зусилля різних дослідницьких груп у сфері наук про Землю, фізичних та біологічних наук, і досліджуватиме шляхи взаємодії між океаном, атмосферою та кріосферою задля вирішення одного з найважливіших питань сьогодення, що стоїть перед людством, — розуміння ролі Антарктики у майбутньому підвищення рівня Світового оокеану.

Короткотермінова мінливість та прогнозування кліматичної системи Антарктики (Near-term Variability and Prediction of the Antarctic Climate System, AntClimnow) – програма досліджуватиме прогнозування короткотермінових умов в антарктичній кліматичній системі за періодами від кількох років до кількох десятиліть, що потребує комплексного підходу, який виходить за межі кліматичних прогнозів фізичної системи. Зміни антарктичного клімату та параметрів морського середовища Південного океану критично важливі для еволюції фізичних та біологічних систем, природоохоронної діяльності, а також для планування об’єктів наукової інфраструктури в Антарктиці.

Очікується, що ці першочергові і міждисциплінарні науково-дослідницькі програми SCAR почнуть реалізовуватись вже з 2021 року і замінять переднє  покоління наукових програм SCAR (2012-2020).

Детальніше про наукові програми, новини та ресурси SCAR можна прочитати за посиланням:  https://www.scar.org/science/srp/

Фото: Ігор Дикий