До 200-річчя відкриття Антарктиди. Фахівці НАНЦ прочитають серію лекцій для юннатів

До 200-річчя відкриття Антарктиди. Фахівці НАНЦ прочитають серію лекцій для юннатів

Курс лекцій, які фахівці НАНЦ прочитають старшокласникам, приурочено до 200-річчя відкриття Антарктиди, яке відзначатимемо у січні наступного року, та внеску українських вчених у дослідження «шостого континенту». Цю просвітницьку акцію проводитимемо разом з Національним еколого-натуралістичним центром, на базі якого проходитимуть лекції для старшокласників-вихованців цього центру юннатів.

Перша лекція, яку прочитає біолог  Олександр Савицький, – «Antarctida, Terra Australis Incognita. Українські антарктичні експедиції вчора, сьогодні, завтра» – відбудеться у понеділок, 21 жовтня, о 14.00. Це буде екскурс в історію відкриття та підкорення  континенту, ознайомлення слухачів з діяльністю українців, які входили в команди першовідкривачів Антарктиди та підкорювачів Південного полюсу, гинули в перших радянських антарктичних експедиціях. Також на школярів чекає огляд історії станції «Академік Вернадський» від 1996 р. до сьогодення та ознайомлення з ключовими напрямками досліджень, які ведуть на крижаному континенті вітчизняні вчені.

Наступну лекцію заплановано на листопад. Завідувач відділу фізики атмосфери НАНЦ Денис Пішняк розповість школярам про ефект гобального потепління та про те, як дослідження на станції «Академік Вернадський» сприяють довгостроковому прогнозуванню погоди на планеті.