До 160-річчя з дня народження Вернадського в Антарктиді представили артінсталяцію

До 160-річчя з дня народження Вернадського в Антарктиді представили артінсталяцію

На станції «Академік Вернадський» вперше з’явилася масштабна артінсталяція – «Дім. Спогади». Це творче переосмислення старого британського бака, навколо якого з металу створені обриси рідного нам українського дому.

Такий неймовірний проєкт ще до масштабної війни розробили архітектори balbek bureau, а виконали фахівці дослідно-конструкторського бюро «Майстерня Чудес» за підтримки «Сільпо».

Навесні 2022 року криголам «Ноосфера» доставив всі конструкції хатинки на станцію, але реалізацію ідеї довелося відкласти через війну.

Вже цього року архітектор Слава Балбек та конструктор Мітя Зінов’єв власним коштом дісталися станції та власноруч змонтували артінсталяцію.

Навколо будиночка – інформаційні дошки з цікавими фактами про Україну та навіть артефакти в епоксидній смолі: вугілля з Донбасу, витинанка, лялька-мотанка, гілочка смереки тощо.

Сьогодні, до 160-ліття з дня народження Володимира Вернадського, Президент України Володимир Зеленський подарував полярникам ще одну інформаційну табличку – власне, про видатного українського вченого, на честь якого названа наша станція.

Цю дошку команда 28-ї УАЕ, яка вже скоро відправиться в Антарктиду на рік, візьме з собою та урочисто прикріпить.

Інсталяція допоможе нашим полярникам краще представляти Україну людям з найрізноманітніших куточків планети, адже до масштабної війни багато іноземців дізнавалися про існування нашої країни саме під час відвідин «Вернадського». Тепер про Україну говорить весь світ, однак важливо, щоб люди знали, що Україна – це не лише територія, яка страждає від війни і де люто протистоять агресору, а й велика, красива, багата традиціями країна.

Щиро дякуємо всім учасникам проєкту за його чудове втілення. Впевнені, що вже скоро на будиночку з’явиться ще одна інформаційна дошка – з датою нашої Перемоги.

Фото – balbek bureau та НАНЦ