Антарктична фотовиставка відкрилася в Миколаївському музеї суднобудування та флоту

Антарктична фотовиставка відкрилася в Миколаївському музеї суднобудування та флоту

Наша «мандрівна» фотовиставка «Україна в Антарктиді: до 200-річчя відкриття континенту» дісталася Миколаєва. 12 березня 2020 р. фотоекспозицію було відкрито в Миколаївському музеї суднобудування та флоту.

Вона стала гармонійною частиною діючої в музеї виставки експонатів, пов’язаних з діяльністю керівників експедиції Російського імператорського флоту Михайла Лазарєва та Фаддея Беллінґсгаузена, які в 1820 році були одними з першовідкривачів Антарктиди. Ім’я українця Івана Завадовського також пов’язано з цим містом – у Миколаєві майбутній заступник командира шлюпа «Восток» вчився в кадетському корпусі.

Ініціаторами проведення антарктичної виставки в Миколаєві стали директорка Музею суднобудування та флоту Тетяна Мітковська та місцевий науковець, краєзнавець Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що фотовиставка, основу якої складають світлини учасників українських антарктичних експедицій та полярні артефакти, уперше була презентована 19 грудня 2019 р. в міжнародному аеропорту «Бориспіль», а 6 лютого 2020 р. – у кулуарах  будівлі Верховної Ради України.