На конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію подалося 86 кандидатів та кандидаток. Це майже вдвічі більше, ніж було торік, коли до НАНЦ надійшло лише 46 заяв.
“У минулу експедицію ми отримали рекордно низьку кількість заяв за всі роки відкритого конкурсу: претендентів не було й півсотні, тоді як в деякі роки ця цифра наближалася до двох сотень. Звісно, це пов’язано з повномасштабною війною, адже багато хто з досвідчених полярників або тих, хто міг бути ідеальним кандидатом, зараз захищають Україну на фронті. У нас вже звична річ, що зимівники повертаються з Антарктики й одразу стають до лав ЗСУ. Але попри все маємо тримати й антарктичний “фронт”, адже це наше “вікно” у глобальну науку та політику. Тож маю надію, що цього року відбір буде не таким складним, як торік, адже охочих вдвічі більше”, – відзначив директор НАНЦ Євген Дикий.
Із 86 заяв 20 надійшло від жінок. Вони подалися на посади науковиць, лікарки, кухарки та системної адміністраторки.
“І це дуже важливо, що ми маємо більше не лише кандидатів, а й кандидаток. Бо торік на конкурс прийшло лише 5 заяв від жінок. У підсумку ніхто з них не подолав усі етапи відбору, умови для всіх рівні. Але ми, на жаль, отримували закиди, що знову не пускаємо жінок в Антарктиду. Щиро сподіваюся, що до 29-ї УАЕ увійдуть і фахівці, і фахівчині”, – додав очільник Центру.
Найбільше претендентів – на посаду системного адміністратора – 23, відповідно, і конкурс на цю позицію найбільший. Найменше заяв надійшло для роботи лікарем та кухарем – по 5. Серед науковців переважають біологи – 17.
Докладну статистику щодо підсумку подання заяв у 29-ту УАЕ дивіться на інфографіці.
Наступні етапи конкурсу – попередній відбір кандидатів за відповідністю освіти та досвіду, подання повного пакету документів, фахові співбесіди та психологічне тестування.
Нагадуємо, що раніше НАНЦ і ще 49 полярних організацій виграли проєкт у програмі ЄС “Горизонт Європа”.