27 травня розпочинаємо «Антарктичні уроки»

27 травня розпочинаємо «Антарктичні уроки»

Хто живе в Антарктиді – пінгвіни чи білі ведмеді? Чому вона вкрита кригою? Скільки років українці досліджують цей континент? Які професії треба опанувати, щоб працювати на станції “Академік Вернадський”? Відповіді на ці та багато інших запитань будуть в “Антарктичних уроках” – спільному проєкті МОН та Національного антарктичного наукового центру.

Вестиме “Антарктичні уроки” директор НАНЦ, науковець-біолог Євген Дикий.

Йдеться про серію коротких відео – до 10 хвилин кожне, які щосереди о 14:00 будемо розміщувати на Фейсбук-сторінках Міністерства освіти і науки України та НАНЦ, а також на YouTube-каналіах МОН та НАНЦ.

“Багато учнів писали нам листи на конкурс “Запроси полярника до себе”, 27 шкіл було визнано переможцями. Мої колеги – українські дослідники Антарктиди – мали прийти в ці школи і поспілкуватися з учнями вживу. Частину ми встигли відвідати, але, на жаль, більшу частину через карантин не змогли. Ми обов’язково прийдемо в усі ці школи. Однак поки триває карантин, вирішили записати для учнів цикл маленьких онлайн-уроків про Антарктиду взагалі та українців у Антарктиді зокрема”, – пояснив Євген Дикий.

За його словами, ці відеоуроки призначені не тільки для школярів, а й для батьків, учителів, студентів та загалом усіх, хто хоче дізнатися про Антарктиду. Зокрема, вчителі зможуть використовувати ці записи на уроках географії, біології, історії. Також відео стануть у пригоді для профорієнтації – щоб показати дітям, якою цікавою може бути робота науковця.

Найактивніші учасники отримають символічні сувеніри від НАНЦ (Деталі – на нашій Фейсбук-сторінці).

Розклад перших “Антарктичний уроків”:

27 травня, 14:00: “Чому Антарктида – крижана й холодна? Чим відрізняється від Арктики?”;

3 червня, 14:00: “Які тварини та рослини є в Антарктиді?”;

10 червня, 14:00: “Хто відкрив Антарктиду і якою була роль українців у цьому?”.

Анонс Антарктичних уроків

"АНТАРКТИЧНІ УРОКИ" – СТАРТ 27 ТРАВНЯХто живе в Антарктиді – пінгвіни чи білі ведмеді? Чому вона вкрита кригою? Скільки років українці досліджують цей континент? Які професії треба опанувати, щоб працювати на станції “Академік Вернадський”? Відповіді на ці та багато інших запитань будуть в “Антарктичних уроках” – спільному проєкті МОН та Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Міністерства.Йдеться про серію коротких відео – до 10 хвилин кожне. Вони розміщуватимуться щосереди о 14:00 на Фейсбук-сторінках Міністерство освіти і науки України та НАНЦ, а також YouTube-каналі МОН: https://www.youtube.com/playlist?list=PLFVSJgZgf7h-hHI_8zkG8j6WceniRHvDv Старт – 27 травня о 14:00.Вчителем “Антарктичних уроків” стане директор НАНЦ, науковець-біолог Evgen Dykyj.“Багато учнів писали нам листи на конкурс “Запроси полярника до себе”, 27 шкіл було визнано переможцями. Мої колеги – українські дослідники Антарктиди – мали прийти в ці школи і поспілкуватися з учнями вживу. Частину ми встигли відвідати, але, на жаль, більшу частину через карантин не змогли. Ми обов'язково прийдемо в усі ці школи. Однак поки триває карантин, вирішили записати для учнів цикл маленьких онлайн-уроків про Антарктиду взагалі та українців у Антарктиді зокрема”, – пояснив Євген Дикий.Він також зазначив, що відео будуть цікаві та корисні не тільки для школярів, а й для батьків, учителів, студентів та загалом усіх, хто хоче дізнатися про Антарктиду. Зокрема, вчителі зможуть використовувати ці записи на уроках географії, біології, історії та класних годинах. Також відео стануть у пригоді для профорієнтації – щоб показати дітям, якою цікавою може бути робота науковця.Розклад перших “Антарктичний уроків” буде таким:27 травня, 14:00, тема: “Чому Антарктида – крижана й холодна? Чим відрізняється від Арктики?”;3 червня, 14:00, тема: “Які тварини та рослини є в Антарктиді?”;10 червня, 14:00, тема: “Хто відкрив Антарктиду і якою була роль українців у цьому?”.“Дуже важливо, щоб школярі більше дізнавалися про науку та можливості вивчати світ навколо себе. Наші “Антарктичні уроки” якраз про це. Антарктида є єдиним континентом, де головним видом діяльності є наукова. А ще у відео йтиметься про те, як проводяться дослідження. І ми сподіваємося, що проєкт дасть школярам не тільки нові знання, а й мотивує їх займатися наукою і одного дня теж спробувати вирушити підкорювати Антарктиду”, – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович Yuriy Polyukhovych.Долучайтеся – буде цікаво! :)Підготовлено спільно з @Міністерство освіти і науки України

Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Понеділок, 25 травня 2020 р.

Автор фото на титулі: Олександр Зулас