230 нових статей, 36 учасників - підсумки Тижня Антарктики в українській Вікіпедії

230 нових статей, 36 учасників - підсумки Тижня Антарктики в українській Вікіпедії

В українській Вікіпедії з’явилося 230 нових «антарктичних» статей, щонайменше 30 статей було поліпшено; і усе це громаддя інформації знайшли, переробили та виклали 36 учасників з усієї України. Такі статистичні підсумки «Тижня Антарктики» – акції, яку проводили Національний антарктичний науковий центр та громадська організація «Вікімедіа Україна» з 11 по 28 січня 2020 року.

Відтепер мільйони користувачів української Вікіпедії можуть в один клік дізнатися про історію відкриття Антарктиди, звільнену від радянсько-російської ідеологічної матриці, про перших дослідників континенту, підкорювачів полюсу, про жінок в Антарктиді, про найбільші вершини, льодовикові шельфи, підльодні озера, про флору та фауну й острова Антарктики, про легендарні перші станції, засновані на крижаному континенті. Серед огрому нових є статті, що дають обов’язковий набір знань (наприклад, Відкриття Антарктиди, або Вільям Сміт, британський мореплавець, що першим досягнув континенту 30 січня 1820 року (створено Світланою Шибецькою),  півострів Триніті (створено Андрієм Гриценком), Героїчна доба дослідження Антарктиди (авторства Алесі Божницької), Жінки в Антарктиді (створено студенткою КПІ Юлією Ковальчук), Комісія зі збереження морських живих ресурсів Антарктики та багато інших). Та водночас  є «непідручникові», але цікаві статті, зокрема, про бар «Фарадей» на станції «Академік Вернадський», про собак Джиро і Таро, які провели рік в Антарктиді (подяка дизайнеру Павлу Сализі), про найяскравіші фільми та мультфільми (наприклад, легендарне радянсько-японське аніме «Пінгвінчик Лоло» – стаття Андрія Гриценка). Весь список нових статей можна побачити тут.

Сьогодні, 13 лютого, організатори вручили символічні призи тим учасникам, які знайшли можливість прибути до Києва, решті активних  «вікіпедистів» призи надійдуть поштою.

Рекордсменом є викладач історії Глухівського національного педагогічного університету (Сумщина) Андрій Гриценко – він упродовж Тижня створив 32 статті на антарктичну тематику. 29 статей створила Ольга Лобода, 20 статей – на рахунку Анни Мороз.

Директор НАНЦ Євген Дикий вручає футболку з символікою станції “Академік Вернадський” рекордсмену Тижня – Андрію Гриценку.

Вручаючи сувеніри переможцям, директор НАНЦ Євген Дикий подякував усім волонтерам – і тим, хто написав десятки статей, і тим, хто в позаробочий час встиг зробити по одній.

Студентка КПІ Юлія Ковальчук створила 7 статей, зокрема “Жінки в Антарктиді”.

«Для нас ця акція важлива не лише тим, що поповнено знання про Антарктиду, про участь українців в освоєнні континенту. Це насамперед прояв патріотизму, адже важливо, щоб головний онлайн-довідник «говорив» українською мовою на всі теми», – сказав Євген Дикий.

Подяка авторові десяти статей, київському дизайнерові Павлу Сализі. Зокрема, він створив найпопулярнішу, судячи з відгуків наших друзів у Фейсбук, статтю про Джиро і Таро, аналоги якій є лише в японській, польській та італійській Вікі-енциклопедіях.

Отож висловлюємо подяку всім учасникам Тижня Антарктики. А також дякуємо тим, хто не був зареєстрований у списку учасників, але праця яких вагомо додалася  в цю просвітницьку ініціативу, –  Андрію Федчуку, завідувачу відділу науково-технічної інформації та міжнародного співробітництва НАНЦ, досліднику історії Антарктиди Василю Придатку-Доліну, волонтерці ГО «Вікімедіа Україна» Наталі Тимків.

Фото: ГО “Вікімедіа Україна”