Вишиванка для Антарктики – МОН та НАНЦ розробили полярну вишивку до свята

Вишиванка для Антарктики – МОН та НАНЦ розробили полярну вишивку до свята

Українська вишиванка з пінгвінами, китами та ім’ям антарктичної станції Академік Вернадський – Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) до Дня вишиванки розробили дизайн української сорочки для Антарктики.

Вишивка містить орнамент, який пов’язує українську станцію з найближчими її сусідами – пінгвінами, бакланами та китами. Центральне місце займає лого станції з двома пальмами та сонцем.

«Україна посідає особливе місце в Антарктиці – ми є однією з 28 країн-учасниць Договору про Антарктику (загалом його учасниками є 47 держав, – Ред.), що мають право вето на будь-яке рішення, пов’язане з долею крижаного континенту. Кожен регіон, де представлені українці, має свій особливий орнамент. Ми вирішили, що й Антарктика повинна мати свій, що пов’язуватиме його з нашою державою. Сподіваюся, що з часом цей орнамент житиме своїм життям, змінюватиметься та розвиватиметься – як в кожному з регіонів нашої держави», – розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

НАНЦ планує, що вишиванка може стати елементом популяризації України та заохоченням для українських полярників.

«Станція Академік Вернадський протягом трьох місяців має туристичний період. Впродовж цього часу вона приймає близько 4 тисяч туристів, які можуть придбати туристичну продукцію. Ми хочемо, щоб полярна вишиванка продавалась там, але поки є багато логістичних та юридичних питань, які потрібно вирішити. З наступного року ми також плануємо, щоб кожен полярник отримував свою вишиванку, вирушаючи в експедицію. Це буде приємним заохоченням», – розповів очільник НАНЦ Євген Дикий.

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *