Завершився прийом заяв на конкурс до складу 26 УАЕ

Завершився прийом заяв на конкурс до складу 26 УАЕ

Завершився прийом заяв на конкурс до складу зимувального загону наступної, 26-ї Української антарктичної експедиції, яка працюватиме рік на станції «Академік Вернадський», з весни-2021 до весни-2022.

Порівняно з минулим відбором, охочих працювати в Антарктиді побільшало. «Якщо минулого року ми отримали 88 заявок, то цього року – 103. Можливо, цьому сприяло те, що вперше за 20 років нам спільно з Міністерством освіти та науки України вдалося збільшити оплату праці полярників, і тепер вона хоча б частково компенсує екстремальні умови праці, на які погоджуються зимувальники, – зазначає Євген Дикий, директор НАНЦ. – Також не може не радувати, що жінки звикли, що на конкурсі дійсно рівні умови для всіх, і прагнуть працювати в Антарктиді. Жінки подавалися переважно на наукові посади».

Серед тих, хто подав заяви на конкурс, – 84 чоловіки та 19 жінок. У середньому це понад 8 претендентів на одне місце, адже в загін зимівників набирають 12 фахівців.

Цьогоріч найбільше охочих на посаду системного адміністратора зв’язку (21 кандидат), далі – вже традиційно – популярною серед претендентів є робота кухара експедиції (15 кандидатів) та лікара (14 кандидатів).

Крім того, отримано: 32 заявки на 7 наукових посад (майже по 5 кандидатів на місце), 9 заявок – на механіка та 7 – на дизеліста.

Відтак кандидати мають пройти співбесіду, медогляд, психологічне тестування. Після цього переможці конкурсу відправляться на командний тренінг, а далі – в довгий шлях до крижаного континенту.

Остаточний склад 26-ої УАЕ буде визначено у кінці 2020 року.

Нагадаємо, що відкритий конкурс на участь в українських антарктичних експедиціях НАНЦ започаткував 2018 року. Також з того часу, уперше за 21 рік, до роботи в річних експедиціях запрошують жінок. Впродовж трьох конкурсів НАНЦ отримав заявки від 73 жінок.

У складі 24 УАЕ працювали біологиня Оксана Савенко та лікарка Наталя Бабій, а нині, в 25 УАЕ, працює геофізик Анна Соіна.