Вийшов новий номер УАЖ з результатами антарктичних досліджень

Вийшов новий номер УАЖ з результатами антарктичних досліджень

Днями вийшов черговий випуск Українського антарктичного журналу (УАЖ), в якому зібрано 9 наукових статей про вивчення загадкового світу Антарктики. Вони стосуються таких напрямів як геофізика, метеорологія, гляціологія, біологія, екологія тощо.

Наприклад, представлені результати дослідження біологічно активних сполук однієї з двох квіткових рослин Антарктики – перлинниці антарктичної (Colobanthus quitensis). Різнобічно вивчаючи ці рослини, наші вчені намагаються з’ясувати, за рахунок чого вони змогли адаптуватися до екстремальних умов Антарктики: низьких температур, високого рівня ультрафіолету, посухи.

Також було оцінено ефективність системи планетарного моніторингу грозової активності зі спостережними пунктами в Арктиці та Антарктиці. Йдеться про мережу низькочастотних індукційних магнітометрів, утворених CARISMA (Канадський Масив Досліджень Магнітної Активності Реального Часу) та станцією «Академік Вернадський».

Ще одна цікава робота – моделювання залежності максимальної швидкості руху льодовика Труз (півострів Київ, Західна Антарктика) від температури повітря. Для цього вчені опрацювали дані метеоспостережень на станції «Академік Вернадський» та супутникових радіолокаційних спостережень з травня 2015-го до листопада 2022 року.

Прочитати про ці та інші дослідження можна за посиланням.

Важливо, що в журналі є статті як українських вчених, так їхніх іноземних колег, зокрема з Польщі та Канади.

Нагадуємо, що УАЖ є фаховим науковим виданням і виходить з 2003 року. Журнал – двомовний, статті публікуються українською та англійською. На сайті УАЖ анотації статей розміщені обома мовами, а самі статті – мовою оригіналу (переважно англійською).

Видавцем журналу є Національний антарктичний науковий центр.

Більше інформації можна дізнатися на сайті УАЖ та сторінці у LinkedIn.