Відлига, 12 пасок  і майстер-клас із писанкарства. Полярники святкують Великдень

Відлига, 12 пасок і майстер-клас із писанкарства. Полярники святкують Великдень

Зимівники на станції «Академік Вернадський» готуються до Великодня. Напередодні кухар Богдан Паламарчук спік для кожного учасника команди по духмяній пасці і приготував м’ясні страви та копчення до святкового столу. А лікар Наталя Бабій і начальник експедиції Ігор Дикий провели для всіх бажаючих майстер-клас із розписування писанок справжніми писачками, які вони спеціально привезли в Антарктиду з «великої землі». Звісно, в кожній команді, є представники різних віросповідань, однак основне правило зимівки – це взаємоповага, взаємовиручка і взаєморозуміння. Тому Великдень, одне з найвеличніших сакральних свят, яка, до речі, відзначається на державному рівні, ми на станції святкуємо усі разом», – розповідає керівник експедиції Ігор Дикий. За його словами, спеціально для такого випадку багато хто з полярників узяв з собою в Антарктиду вишиванки.

На свято команда полярників очікує відлиги до нуля градусів та випадання мокрого снігу.

У неділю віруючі зберуться у капличці рівноапостольного князя Володимира, де віднедавна зберігається копія Томоса, яку передав полярникам предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

Це перше свято, яке відзначатиметься у капличці відтоді, як вона перейшла в лоно ПЦУ. На початку квітня за перехід проголосували 36 осіб: зимівники 23-ої та 24-ої Українських антарктичних експедицій, а також науковці з сезонного загону, які перебували в той час на станції «Академік Вернадський».