У Вінниці стало зимно – там відкрилася фотовиставка “Українська Антарктида: історія та сучасність”

У Вінниці стало зимно – там відкрилася фотовиставка “Українська Антарктида: історія та сучасність”

Антарктида переїхала до Вінниці! Сьогодні, 21 вересня 2021 року, в холі Вінницької міської ради відкрилася фотовиставка “Українська Антарктида: історія та сучасність”. Вона присвячена історії української антарктичної станції “Академік Вернадський” і складається з 25 великих яскравих світлин та 3D фотозони.

Кожен охочий може побачити, як 1996-го було піднято український прапор в Антарктиці та як він майорить зараз, якими були умови роботи наших полярників 25 років тому і тепер, як змінювався за цей час тваринний та рослинний світ в нашому регіоні тощо. І, звісно, зробити неймовірне фото на фоні станції, разом з тюленями та пінгвінами.

Виставка відбувається на запрошення Богдана Куценка, громадська асоціація “САН”. “Я випадково в Інстаграмі побачив акаунт НАНЦ і почав активно стежити. Там і побачив оголошення, що НАНЦ шукає міста для проведення виставки, подумав, що це точно має бути і Вінниця, адже в нас є відповідні умови, і співпраця з місцевою владою, і зацікавлена аудиторія”, – розповів він.

Для перших відвідувачів екскурсію провів особисто директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

“Ця виставка – свого роду фотозапрошення. Ми хочемо, щоб люди після того, як помилуються унікальними знімками, захотіли пошукати інформацію про Антарктиду, станцію «Академік Вернадський», для чого вона існує, що на ній відбувається. Такої інформації багато і в Інтернеті загалом, і на нашому сайті та сторінках в соцмережах зорема. Оскільки до пандемії «Вернадський» був одним з найвідвідуваніших туристами місць на континенті, то за кордоном краще знають про те, що в України є антарктична станція, ніж про це знають самі українці. А ми там є і ми там працюємо”, – зазначив Євген Дикий.

Під час відкриття виставки до присутніх звернулась заступниця директора департаменту культури Вінницької міськради Ганна Ковальчук: “Ми раді, що виставка «Українська Антарктида: історія та сучасність» діє у нашому місті і вінничани можуть переглянути світлини. Дуже приємно, що вона «розповідає» про наших українських полярників. Це нелегка праця, але такі дослідження дуже важливі”.

Експозиція розміщуватиметься в міськраді до 29 вересня. Після цього виставка переміститься у новий прозорий офіс на проспекті Космонавтів у Вінниці. Тож запрошуємо вінничан і гостей міста відвідати незвичайний світ Антарктиди та дізнатися більше про роботу мужніх українців та українок на шостому континенті.