У Дрогобичі відкрилася фотовиставка НАНЦ "Україна в Антарктиді. Історія відважних”

У Дрогобичі відкрилася фотовиставка НАНЦ "Україна в Антарктиді. Історія відважних”

З 1 до 6 грудня у Дрогобичі працює унікальна фотовиставка “Україна в Антарктиді. Історія відважних”. Її відкриття відбулося сьогодні, 1 грудня – у день підписання Договору про Антарктику.

На початку до всіх присутніх звернулися учасники 26-ї Української антарктичної експедиції, які вже понад 8 місяців працюють на станції “Академік Вернадський”.

“Зараз тут є полярники з усіх куточків України – Харківщини, Чернігівщини, Києва та інших регіонів, а мені особливо приємно представляти Львівщину, бо я народився і виріс у Дрогобичі. Це неймовірно, що наша фотовиставка приїхала в моє рідне місто”, – зазначив під час онлайн включення дизеліст 26-ї УАЕ Олександр Книжатко.

Зимівники поспілкувалися з гостями виставки, зокрема, розказали про те, чим займаються на станції, що досліджують, і навіть показали пінгвінів навколо “Вернадського”.

“Коли я вперше їхав в Антарктиду, широкому загалу та й майбутнім полярникам мало що було відомо про станцію, життя всередині та навколо неї. Зараз же ми маємо змогу навіть робити прямі включення з “Вернадського”, представляти всім охочим неймовірні фото, зроблені на крижаному континенті учасниками експедицій”, – відзначив під час відкриття учасник 6-ти річних Українських антарктичних експедицій Юрій Отруба.

Він також провів екскурсію фотовиставкою, розказавши про історію створення деяких світлин. В експозиції представлені 20 фото про життя та роботу українців в Антарктиді, незвичний світ шостого континенту тощо.

Відтак Юрій влаштував вікторину для найуважніших слухачів, розігравши унікальні призи – наліпки з пінгвінами, які позначають професії, що потрібні на “Вернадському”.

“Хлопці й дівчата, велика вам повага за вашу роботу на станції! Я з дитинства цікавився цими питаннями, зокрема, вивченням Південного океану та Антарктиди, і розумію, скільки всього ще не відкрито і який прогрес несуть нам ці дослідження. Пишаюся, що на станції працювали й зараз працюють полярники з Дрогобича”, – наголосив секретар Дрогобицької міської ради Орест Каракевич.

Відвідати експозицію може кожен охочий у фоє Народного дому І. Франка. Вхід вільний за умови дотримання карантинних вимог.