25-річчя антарктичної станції "Академік Вернадський" відзначили урочистим спецпогашенням марки та конверту за участі Президента України

25-річчя антарктичної станції "Академік Вернадський" відзначили урочистим спецпогашенням марки та конверту за участі Президента України

До 25-ліття передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії Укрпошта випустила художній конверт та на замовлення НАНЦ виготовила “Власну марку”, лист з якою можна буде відправити зі станції “Академік Вернадський”.

Церемонія урочистого спецпогашення відбулася сьогодні, 6 лютого 2021 року, за участі Президента Володимира Зеленського, Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського та керівника Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого.

На “Власні марці” зображено станцію “Академік Вернадський” та впізнаваний в усьому світі її символ: напис “Vernadsky” з пальмами та знаком “Victory”. Цей малюнок на резервуарі для пального, побудованого вже Україною, зробив зимівник 14-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) 2009-2010 років Павло Малов. На марковому аркуші також є найулюбленіші жителі антарктичного континенту – пінгвіни. У дизайні використані фото учасниці 24-ої УАЕ Оксани Савенко.

Марку і її наклад буде відправлено на станцію “Академік Вернадський”. Також туди буде передано художній конверт, випущений накладом 50 тисяч примірників, із відбитком штемпеля спецпогашення. Його дизайн розробив Дмитро Боровик.

“Україна святкує 25 років, як отримала антарктичну станцію, а Укрпошта відзначає 25 років, як має найвіддаленіше поштове відділення на найхолоднішому материку. І вже вчетверте станція «Академік Вернадський» буде зображена на українській філателістичній продукції. Ми презентуємо конверт, присвячений цій важливій для нашої держави та науковців даті, – підняттю синьо-жовтого прапора на Антарктичній станції «Академік Вернадський»”, – сказав генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Пам’ятний конверт та марку на станцію доставить 26-та УАЕ, відправка якої запланована навесні. “На станції є спеціальне відділення “Укрпошти”, звідки можна відправити листівку в будь-який куточок світу. І це досить популярно серед туристів, які до пандемії постійно відвідували нашу станцію – до 5 тисяч людей за кілька місяців антарктичного літа. Сподіваємося, коронокриза скоро мине, й листи в нових конвертах з ексклюзивними марками відправлятимуться в десятки країн”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Українська станція «Академік Вернадський» вже тричі була зображена на поштових марках України.
1996 р. – на поштовій марці «Перша українська антарктична експедиція»;
2009 р. – на зчіпці з двох марок «Збереження полярних регіонів та льодовиків»;
2020 р. – на поштовій марці «200 років з часу відкриття Антарктиди».

Довідково:

6 лютого 2021 року виповнюється 25 років передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії. Саме цього дня 1996-го над станцією “Фарадей” було піднято синьо-жовтий стяг, а її назва змінилася на “Академік Вернадський”.

Зараз на “Вернадському” працює 25-та Українська антарктична експедиція. Її робота на станції триває вже близько 10 місяців. Навесні має відбуватися перезмінка: в Антарктиду відправиться 26 УАЕ, а 25-та повернеться додому.