Помер перший директор НАНЦ, академік НАН України Петро Гожик

Помер перший директор НАНЦ, академік НАН України Петро Гожик

Завтра, 31 грудня, прощаємося з видатним ученим, світлою і шляхетною людиною Петром Феодосійовичем Гожиком, директором Інституту геологічних наук НАН України, академіком НАНУ.

Петро Феодосійович Гожик був президентом Палеонтологічного товариства України, головою Національного стратиграфічного комітету України та першим директором Національного антарктичного наукового центру (на той час -Центру антарктичних досліджень).

Петро Феодосійович доклав титанічних зусиль для того, щоб Україна мала власний науковий центр з вивчення Антарктиди і став першим його директором. Центр було засновано 9 червня 1993 року, ще до того, як Україна надбала власну станцію на крижаному континенті.

За рік до цього, 3 липня 1992 року, Президент України Леонід Кравчук видав указ про участь України у дослідженнях Антарктики, а 17 вересня 1992 р. Верховна Рада ухвалила Постанову про приєднання України до Договору про Антарктику 1959 року. Лиш у липні 1995 року було підписано меморандум між Україною та Великою Британією, згідно з яким наша держава безкоштовно отримала антарктичну станцію на острові Галіндез. Перша українська наукова експедиція відправилася на антарктичну станцію в лютому 1996 року, майже 25 років тому.

Петро Феодосійович Гожик пішов із життя на 84-му році. Світла пам’ять…

Співробітники НАНЦ та всі полярники сумують і висловлюють співчуття рідним та близьким Петра Феодосійовича.