Полярники на "Вернадському" отримали першу дозу вакцини від COVID-19

Полярники на "Вернадському" отримали першу дозу вакцини від COVID-19

Українські полярники на станції “Академік Вернадський” щепилися першою дозою вакцини від COVID-19 Комірнаті (Пфайзер). Їх для учасників експедиції надало Міністерство охорони здоров’я України, а в Антарктиду доправив наш криголам “Ноосфера”, що прибув туди 30 березня.

Під час транспортування було дотримано всіх норм холодового ланцюгу. Зокрема, на судні вакцини зберігалися у морозильній камері, що працює в режимі -78 градусів за Цельсієм. За нормами пильно стежив лікар “Ноосфери” Сергій Носенко.

Наразі щеплення отримали 12 зимівників, які вже майже рік пропрацювали на станції й найближчим часом повертатимуться додому. Коли вони їхали в експедицію в березні 2021 року, процес вакцинації в Україні тільки починався, тож ніхто з них не встиг щепитися від COVID-19.

“Ми щиро вдячні МОЗ за надані вакцини й турботу про нас. Тепер ми зможемо повертатися додому більш захищеними. Це дуже важливо для кожного зимівника, адже наша дорога в Україну проходить через півсвіту, а після року в Антарктиді, без зовнішніх контактів, наш імунітет має значно меншу здатність протистояти вірусам”, – зазначив керівник 26-ї Української антарктичної експедиції Богдан Гаврилюк.

Щеплення на станції провів лікар 26-ї УАЕ Андрій Хитрий. За його словами, всі нормально переносять вакцинацію. Дехто відчував традиційні симптоми, як-от біль в місці ін’єкції чи слабкість, але вони швидко минули.

Інформація про вакцинацію вже надійшла в Україну, у відповідний медичний підрозділ в Одесі, та внесена в базу.

Як відзначили в МОЗ України: “На жаль, COVID-19 нікуди не зник. Українці продовжують хворіти, і наразі заразитися на нього стало ще легше. Крім того, через війну не в усіх хворих є доступ до необхідної медичної допомоги.

В Україні продовжують працювати пункти вакцинації від COVID-19 у закладах охорони здоров’я на територіях, де не відбуваються бойові дії. Якщо ви перебуваєте в безпеці та хочете зробити базовий курс вакцинації або отримати бустерну дозу, подзвоніть до найближчої поліклініки та запишіться на щеплення”.

Захищаймося та перемагаймо🇺🇦