Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр знов оголошують конкурс для школярів «Запроси полярника до себе: один день життя в Антарктиді». Минулого року конкурс “Запроси полярника до себе” викликав жвавий інтерес серед школярів та педагогів, тож ми вирішили надати йому нового імпульсу.
Охочим пропонуємо підготувати текстову або відеорозповідь про те, як, на їхню думку, проходить один день з життя в Антарктиді. До шкіл, які найкраще впоралися із завданням, завітають у гості полярники.
Цього разу до конкурсу зможуть долучитися учні з більшої кількості міст, ніж торік, зокрема, з двох міст Донбасу. «Торік МОН та НАНЦ вперше зробили такий конкурс, і він мав дуже великий успіх. Полярники отримали понад 200 листів, причому неодноразово приходили прохання розширити географію конкурсу, бо тоді було охоплено тільки 8 обласних центрів. Зараз НАНЦ має можливість провести конкурс у 10 містах, зокрема, і в двох містах на Донбасі, адже ми розуміємо, що тамтешнім школярам особливо потрібна підтримка», – розповіла міністр освіти і науки Ганна Новосад.
Отже, конкурс пройде в містах: Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Чернігів, Ужгород, Слов’янськ, Сєверодонецьк, Бровари, Житомир. Щоб узяти участь у конкурсі, школярам з цих міст потрібно:
- підготувати текстову або відеорозповідь про те, як, на їхню думку, проходить один день з життя в Антарктиді;
- заповнити реєстраційну форму за посиланням https://forms.gle/bW6jUz8R7AfCUZsM8 та додати туди свою розповідь (вставити як текст чи посилання).
Останній термін подачі матеріалів: 10 грудня 2019 року.
У кожному з десяти міст до трьох закладів-переможців з найбільш креативними роботами завітають учасники українських антарктичних експедицій. Вони розкажуть про власний досвід життя та дослідження на станції «Академік Вернадський», покажуть фото, відео з зимівок, познайомлять учнів із флорою та фауною Антарктики, а також відповідатимуть на запитання школярів.
Переможців конкурсу буде оголошено до кінця грудня 2019 року. Візити полярників до шкіл відбуватимуться впродовж усього навчального року.
Цьогоріч конкурс приурочений до 200-ліття відкриття Антарктичного континенту, що відзначатиметься у січні-лютому 2020-го.