До учнів 27 шкіл завітають у гості полярники. Підсумки конкурсу «Запроси полярника до себе»

До учнів 27 шкіл завітають у гості полярники. Підсумки конкурсу «Запроси полярника до себе»

Підбито підсумки конкурсу для школярів «Запроси полярника до себе», який було оголошено 1 жовтня.   Конкурсна комісія у складі учасників українських антарктичних експедицій, фахівців НАНЦ та Міністерства освіти, прочитавши всі листи учнів, що надійшли на конкурс, обрала переможців. Ними стали по 3 школи у восьми містах – Києві, Черкасах, Миколаєві, Білій Церкві, Житомирі, Одесі, Львові, Харкові.

Загалом наш Центр ортимав листи з більш як 200 шкіл з усієї країни, найбільше прохань про зустріч з полярниками надійшло від київських школярів – 90 листів. У листах були малюнки, фото і навіть аматорське відео. Зокрема, ми отримали світлини виготовлених школярами смаколиків, якими вони планують частувати гостей-полярників, відео, де першокласники дають свої варіанти відповідей на запитання: кому належить Антарктида? яка там погода? хто такі полярники і чим вони займаються?

Листи підказали й теми, про які діти хотіли розпитати учасників антарктичних експедицій: чи бачили ви метеорити? що ви їсте? як ходите слизьким льодом? чи правда, що на морозі люди довше зберігають молодість? чи справді пінгвіни є однолюбами? Якщо Антарктида – це Південний полюс, чому там холодно?

«Читаючи ці листи, ми з колегами з приємністю відзначили, наскільки допитливими та наполегливими є наші школярі. А ще приємніше було читати, що вони вважають полярників героями й хочуть, щоб ті відкрили секрети справжньої дружби та витримки у складних умовах. Хочу від усіх нас подякувати за кожен лист, кожне звернення і запитання. Всі вони для нас неймовірно важливі», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Полярники оцінювали креативність листів, мотивацію, яку продемонстрували учні, логічність та доступність викладу думок. У підсумку переможцями стали такі школи:

Черкаси

1.Черкаська загальноосвітня школа № 7

2. Перша міська гімназія

3. Черкаська загальноосвітня школа №30

Миколаїв

1. Миколаївська загальноосвітня школа інтернат 1-3 ступенів №3

2. Загальноосвітня школа №1 імені Олега Ольжича

 3. Міський економічний ліцей №2

Житомир

 1. Ліцей №25

 2. Житомирська міська гуманітарна гімназія №23

 3. Житомирська міська гімназія №3

Одеса

 1. Чорноморський ліцей

 2. Санаторна школа-інтернат

 3. Відкрита європейська школа

Львів

1. Державна комунальна середня загальноосвітня школа № 3

2. Загальноосвітня школа №84

3. Загальноосвітня школа № 23

Харків

 1. Загальноосвітня школа №143

 2. Загальноосвітня школа №42

3. Загальноосвітня школа №2

Біла Церква

1. Загальноосвітня школа №3

2. Школа № 9

3. Школа «Казка»

Київ

1. Ліцей «Наукова зміна”

2. СШ №16

3. СНВК «Лісові Дзвіночки»

Окрім цього, полярники обрали ще три школи, яким віддали свої «глядацькі симпатії». Це школа с. Донець, що на Харківщині, а також дві київські – спеціалізована школа №53 та загальноосвітня санаторна школа-інтернат №19. До учнів цих шкіл також завітають полярники.

Протягом грудня полярники зв’яжуться з усіма переможцями конкурсу та узгодять дату свого візиту.