НАНЦ провів тренінг для дипломатів про національні інтереси України в Антарктиді

НАНЦ провів тренінг для дипломатів про національні інтереси України в Антарктиді

Як працює Договір про Антарктику і як захистити інтереси нашої держави у великій антарктичній «шахівниці»? Цим питанням присвячений другий науково-практичний семінар «Державні інтереси України в полярних регіонах: на перетині політики, дипломатії та науки», який почався сьогодні, 30 листопада 2022 року, напередодні міжнародного Дня Антарктики. Організаторами тренінгу стали НАНЦ та Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС, а слухачами – працівники дипломатичної служби України (понад 150 осіб).

На семінарі розглядають такі теми:

  • Договір про Антарктику: історія укладання та організація виконання;
  • Українці в Антарктиді: від перших підкорювачів до криголама «Ноосфера»;
  • Сучасні виклики виконання Договору про Антарктику та вплив на його збереження агресії РФ в Україні;
  • Морські живі ресурси Антарктиди: практичні аспекти забезпечення національних інтересів України в Антарктиці.

Євген Дикий, директор НАНЦ і один з доповідачів, зазначив: «Антарктида – єдиний континент, який не належить до жодної з дипломатичних юрисдикцій, і це робить його унікальним полем для міжнародної політики і дипломатичної діяльності. Водночас цей регіон зберігає найбільший з поки невикористаних запасів мінеральних ресурсів і найбільший запас прісної води в світі. А деякі тамтешні біологічні ресурси, зокрема криль та рибу, активно добувають вже зараз. Тому національними інтересами України в Антарктиді є активна підтримка українського рибальства у Південному океані, участь українських науковців в глобальних проєктах з вивчення змін клімату й інших планетарних процесів, посилення впливу України в елітному “антарктичному клубі”. А в нинішній ситуації важливо також просувати ізоляцію рф як держави-агресора і на цьому міжнародному майданчику. Я дуже радий, що українські дипломати відкрили для себе унікальний світ Антарктиди, і вважаю, що вона є важливим полем діяльності для українських міжнародників».

Сподіваємося, що під час тренінгу слухачі дізнаються багато цікавого та корисного, і щиро дякуємо Дипломатичній академії за організацію цього важливого заходу.