Щучник антарктичний – рослина-«супергерой». Презентуємо антарктичні біотехнології на Innovation Market

Щучник антарктичний – рослина-«супергерой». Презентуємо антарктичні біотехнології на Innovation Market

21-23 листопада вчені Національного антарктичного центру МОН спільно з колегами з Інституту молекулярної біології та генетики НАН України представляють новітні антарктичні біотехнології на Міжнародному форумі Innovation Market (Міжнародний виставковий центр, м. Київ, Броварський проспект, 15). У центрі уваги – рослина-«супергерой» щучник антарктичний, який  є джерелом генів стійкості до екстремальних умов, джерелом біологічно активних речовин  та матеріалом для створення клітинної біотехнології.

Завідувач біологічним відділом НАНЦ Іван Парнікоза та колеги з Інституту молекулярної біології та генетики Оксана Пороннік й Ірина Конвалюк розповідають про щучника.

На виставці представлені жива рослина в касеті, щучник у живильному середовищі та калюс рослини.

Національний антарктичний науковий центр спільно з Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України працюють над проектом зі створення біофабрики біологічно активних речовин, якою є  калюс щучника антарктичного; його можна використовувати в медицині і косметології.

Під час роботи над проектом вже створено колекцію антарктичних рослин різних генотипів, серед яких можна вибрати ті, що мають необхідні якості; підібрано умови, в яких рослини в колбі накопичують речовини, ідентичні природним; створено первинний калюс як основу майбутньої біотехнології.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зацікавилася стендом НАНЦ.
Фото: прес-служба МОН

Innovation Market, співорганізатором якого є Міністерство освіти та науки, відбувається вже втретє і є майданчиком для обговорення інноваційної та інвестиційної діяльності в освіті та науці, екології, енергетиці, фінансах, торгівлі тощо.