Майбутні зимівники 28-ї УАЕ пройшли тренінг перед роботою на «Вернадському»

Майбутні зимівники 28-ї УАЕ пройшли тренінг перед роботою на «Вернадському»

Попри повномасштабну війну, НАНЦ проводить заплановану роботу з забезпечення перезмінки річних експедицій на станції «Академік Вернадський». Сьогодні, 17 лютого 2023 року, завершився тижневий тренінг для майбутніх учасників 28-ї Української антарктичної експедиції. Вони мають замінити на станції колег з 27-ї УАЕ, які працюють там уже майже рік.

«Нам дуже важливо навіть під час війни не припиняти дослідження на нашій єдиній полярній станції, адже вони мають значення для всієї світової науки. Ми маємо одні з найдавніших в Антарктиці ряди спостережень, і повинні продовжувати цю роботу за будь-який умов, бо це внесок України до глобальної науки про Землю. Зараз на “Вернадському” закінчується річна місія 27-ї УАЕ, і ми робимо все можливе, щоб навесні її учасники повернулися додому, а нову цілорічну вахту підхопила 28-ма УАЕ», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

У зборах і злагодженні взяли участь 8кандидати та кандидатки двох складів експедиції: основного та запасного.Нагадуємо, що в команду зимівників входять вчені (біологи, геофізики, метеорологи), лікар, кухар, системний адміністратор, системний механік та дизеліст.

Цьогоріч замість традиційної тренінгової бази Радіоастрономічного інституту НАН в с. Мартове неподалік Харкова, яку пошкодили російські загарбники, збори відбулися в Києві, на базі Національного еколого-натуралістичного центру. Захід організував та провів досвідчений геофізик-зимівник, керівник 15-ї УАЕ, доктор фізико-математичних наук Андрій Залізовський.

Програма тренінгу мала як теоретичну частину – про історію станції, правові аспекти перебування в Антарктиці, лекції за професійними напрямами, так і практичні заняття та обмін досвідом з нинішніми учасниками УАЕ. Життя команди під час зборів було влаштовано наближено до життя експедиції.

За підсумками тренінгу буде сформовано остаточний склад учасників основної команди 28-ї УАЕ, про що ми повідомимо окремо. Відправка експедиції запланована на березень цього року.

Фото: Михайло Набокін.