Криголам «Ноосфера» успішно пройшов аудит РСУ на відповідність трьом міжнародним документам

Криголам «Ноосфера» успішно пройшов аудит РСУ на відповідність трьом міжнародним документам

Науково-дослідне судно «Ноосфера» успішно пройшло аудит фахівців Регістру судноплавства України. Вони засвідчили, що флагман українського науково-дослідного флоту має відмінний стан і повністю готовий до подальшої навігації.

В Україні проведенням перевірок на відповідність суден міжнародним стандартам, зокрема щодо безпеки команди, пасажирів, справності механізмів і їхнього впливу на довкілля займається Регістр судноплавства – державне підприємство в галузі морського і річкового транспорту.

Впродовж квітня-травня фахівці Регістру перевіряли «Ноосферу» на відповідність таким міжнародним документам:

  1. Міжнародному кодексу з управління безпекою. Відповідно до цього документа, кожне судно повинно мати систему управління безпекою, яка, зокрема, включає вимоги до захисту навколишнього середовища, безпечну експлуатацію судна. Також перевірялася підготовка і дії екіпажу у випадку аварійних ситуацій, процедура передачі повідомлень про аварії та випадки недотримання положень Кодексу;
  2. Конвенції про працю в морському судноплавстві. Вона забезпечує мінімальні вимоги до моряків для роботи на судні, умови їхнього працевлаштування, проживання, охорону здоров’я та захист соціального забезпечення тощо. Хоч Україна не ратифікувала Конвенцію, її вимог важливо добровільно дотримуватися. Усе через те, що коли судна держав, які не підписали Конвенцію, намагаються зайти в порти держав, що підписали Конвенцію, можуть виникати стягнення та адміністративні покарання за її недотримання.
  3. Міжнародному кодексу з охорони суден і портових засобів. Він вимагає проведення оцінки охорони суден для виявлення небезпек та відпрацювання відповідних контрзаходів для запобігання або зведення до мінімуму наслідків будь-якого можливого інциденту, якщо такий станеться.

«Перевірки пройшли без зауважень. Ми намагаємось відповідати всім міжнародним вимогам та, маючи достатній досвід, утримувати “Ноосферу” на високому рівні. Вдячні керівництву, яке попри війну та труднощі, надало колосальну підтримку в цьому питанні», – зазначає капітан «Ноосфери» Олександр Гришко.

Спеціалісти Регістру проводили аудит у Кейптауні (ПАР), адже саме там перебуватиме «Ноосфера» до наступного антарктичного сезону. Повернення судна в Україну до завершення повномасштабної війни не планується.

Нагадаємо, що нещодавно у Фінляндії відбулася консультативна нарада з Договору про Антарктику.