Полярники з усього світу відзначають Мідвінтер-2023

Полярники з усього світу відзначають Мідвінтер-2023

Сьогодні, 21 червня, дослідники антарктичного континенту відзначають Мідвінтер (Midwinter). Це головне свято полярників, яке знаменує Середину зими. На Мідвінтер припадає найкоротший день та найдовша ніч, але потім, поступово, дні стають довшими, а літо – дедалі ближчим.

Зимівники з усього світу мають багато традицій, пов’язаних з цим святом. Наприклад, учасники Українських антарктичних експедицій надсилають на “велику землю” та колегам з інших країн групове вітальне фото.

«Вітаємо з Мідвінтером – днем, коли сонце почне більше підійматись над горизонтом Антарктики, днем, який буде приносити надію і впевненість в завтрашньому дні. Разом з усією Україною віримо в ЗСУ. Разом до Перемоги», – підписали світлину українські зимівники.

У відповідь ми вітаємо усіх підкорювачів Антарктики з Мідвінтер, а особливо нашу рідну експедицію. Директор НАНЦ Євген Дикий також привітав українських полярників: «Відсьогодні зменшується антарктична ніч і зростає день. І це не зупинити, як і не зупинити час до нашої зустрічі на “великій землі”, і до нашої Перемоги. Бажаю вам фантастичної витримки, міцних нервів та успішної роботи на користь усього людства. Чекаємо на вас удома і щиро бажаємо, щоб цей Мідвінтер був останнім “воєнним” Мідвінтером».

На Мідвінтер полярники проводять багато цікавих активностей, як-от спортивні змагання з шахів, більярду, футболу, перетягування канату та інші. Зазвичай вони починаються до свята, а на Мідвінтер припадає їхній фінал. Кульмінацією цього дня є занурення в крижаний океан – традиційне купання, яке вважають «посвяченням» у зимівники.

Для людей, які рік живуть і працюють на найвіддаленішому континенті, свято Середини зими – важлива частина дозвілля. Адже дає можливість знизити психологічну напругу та відволіктися від щоденної рутинної роботи.

Нагадаємо, що у червні 2023 року виповнилося 30 років від дня створення Національного антарктичного наукового центру.