Копію Томосу повезуть в Антарктиду

Копію Томосу повезуть в Антарктиду

25 березня у Михайлівському Золотоверхому соборі владика Православної церкви України  Епіфаній провів молебень на щасливу подорож 12-ти українських полярників та на гарний початок їхньої роботи в Антарктиді. Владика вручив учасникам 24-ої української антарктичної експедиції копію Томосу, яка буде зберігатися на станції «Академік Вернадський», в капличці святого рівноапостольного князя Володимира, а також ікону Миколи-чудотворця, котрий, як відомо, є захисником мореплавців та подорожніх.

Владика Епіфаній вручив ікону Миколи-чудотворця керівнику 24 УАЕ Ігору Дикому   Фото: Герман Богапов

Опісля урочистого молебня у приміщенні Богословської академії відбулося спілкування владики Епіфанія з учасниками 24 УАЕ та представниками НАНЦ. Заступник міністра освіти та науки Максим Стріха розповів про характер та значення наукових досліджень на антарктичній станції, а очільник НАНЦ Євген Дикий – про новації на станції та, власне, саму капличку на «Академіку Вернадському».

Нагадаємо, що каплиця на станції «Академік Вернадський»   була зведена у 2011 році, в часи президентства Віктора Януковича. За вказівкою «згори» зводити каплицю було доручено УПЦ Московського патріархату. З огляду на те, що ті учасники антарктичних експедицій, які є віруючими, духовно прихильні до ідеї єдиної помісної Української церкви, було вирішено просити владику ПЦУ Епіфанія про переведення каплички в лоно Православної церкви України. Голосування за це рішення відбудеться під час ротації української антарктичної експедиції, коли на станції «Академік Вернадський» будуть присутні відразу учасники 23-ої та 24-ої УАЕ, а також сезонний загін науковців.

Нагадаємо, учасники 24 УАЕ вирушають з Києва в ніч проти 27 березня. Їхній шлях до крижаного континенту триватиме щонайменше 6 діб.