24 жовтня 2022 року в м. Гобарті, Австралія, почалось 41-е засідання Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (The Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources, CCAMLR, ККАМЛР). Це міжурядова організація, яка відповідає за виконання положень Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики, контролює промислову та наукову діяльність у районах, на які поширюються дія Конвенції, тобто в усьому Південному океані.
Україна є членом ККАМЛР з 1994 року. В зоні відповідальності організації українські рибальські судна здійснюють промисел антарктичного криля, патагонського та антарктичного іклачів, а українські вчені, зокрема НАНЦ, беруть на себе зобов’язання проводити відповідні дослідження в Південному океані. Приміром, на нинішньому засіданні будуть представлені оновлені проєкти створення морських охоронюваних районів, обговорюватимуться спільні заходи сторін ККАМЛР щодо вивчення впливу кліматичних змін на Південний океан.
У 41-му засіданні ККАМЛР беруть участь 24 національні делегації та окремо делегація Європейського Союзу. Оскільки серед учасників є делегація російської федерації, наші представники на пленарному засіданні зробили заяву щодо російської агресії, з інформацією щодо дій держави-агресора, вимогою припинити терор проти України та закликом до країн-членів ККАМЛР докласти максимальних зусиль для цього.
Своїми виступами Україну підтримали делегації США, Великобританії, країн Європейського Союзу, Австралії, Нової Зеландії, Норвегії, Японії. Делегація рф також звернулась до Комісії з власною заявою, але свою відмову слухати цю заяву делегація України та багатьох дружніх країн висловили шляхом демонстративного залишення залу засідань. Дякуємо за таку підтримку України! Ізоляція росії як держави-терориста має охопити всю земну кулю, від полюса до полюса!
Робота Комісії триватиме два тижні, до 4 листопада 2022 року. Ми розповідатимемо про її роботу.