Директор

Дикий Євген Олександрович, директор НАНЦ

 

Народився 28 серпня 1973 року. У 1997 році закінчив біологічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, в 2001 р.- аспірантуру НУ «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Екологія». 2007 року захистив дисертацію з екології Чорного моря, кандидат біологічних наук.

З 2001 по 2008 рр. працював старшим викладачем та заступником декана факультету природничих наук Києво-Могилянської академії. 2008-2014 рр. – науковий співробітник у НАНУ та НПУ ім. Драгоманова.

У 2014 році пішов на фронт у складі добровольчого батальйону «Айдар», командував ротою, нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» та відзнакою міністра оборони «Воїнська доблесть». Після демобілізації через отримані травми повернувся до дослідницької та науково-адміністративної роботи: з квітня 2015 року – заступник директора Українського наукового центру екології моря Мінприроди України (м. Одеса), з березня 2016 року – в.о. директора Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. Мечнікова (м. Одеса).

Від 6 лютого 2018 року – в.о. директора НАНЦ. 8 липня 2019 р. під час виборів науковий колектив НАНЦ обрав Є. О. Дикого директором установи. За його кандидатуру проголосували 96% штатних наукових співробітників НАНЦ.

Має низку наукових публікацій, захистив кандидатську дисертацію щодо екології Чорного моря. Розробляв навчальні програми для бакалаврів та магістрів, а також Держстандарт освіти за спеціальністю «Екологія».

За останні 20 років був виконавцем та автором низки проектів, зокрема, міжнародних, які стосуються розвитку наукових досліджень в Чорному та Азовському морях. Розробник Концепції та Державної програми біологічної безпеки України.