Директор

Дикий Євген Олександрович, директор НАНЦ

Народився 28 серпня 1973 року.

1997 року закінчив біологічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, а 2001 року – аспірантуру НУ “Києво-Могилянська академія” за спеціальністю “Екологія”. 2007 року захистив дисертацію з екології Чорного моря, має ступінь кандидата біологічних наук.

З 2001 до 2008 року працював старшим викладачем та заступником декана факультету природничих наук НУ “Києво-Могилянська академія”. Впродовж 2008-2014 років був науковим співробітником у Національній академії наук України та Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова.

2014 року пішов на фронт у складі добровольчого батальйону “Айдар”, командував ротою, нагороджений медаллю “Захисник Вітчизни” та відзнакою міністра оборони “Воїнська доблесть”. Після демобілізації через отримані травми повернувся до дослідницької та науково-адміністративної роботи: з квітня 2015 року – заступник директора Українського наукового центру екології моря Мінприроди України (м. Одеса), з березня 2016 року – в.о. директора Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. Мечнікова (м. Одеса).

Від 6 лютого 2018 року – в.о. директора НАНЦ. 8 липня 2019 року під час виборів науковий колектив НАНЦ обрав Є. О. Дикого директором установи. За його кандидатуру проголосували 96% штатних наукових співробітників НАНЦ.

Має низку наукових публікацій. Розробляв навчальні програми для бакалаврів та магістрів, а також Держстандарт освіти за спеціальністю “Екологія”.

За останні 20 років був виконавцем та автором низки проектів, зокрема міжнародних, які стосуються розвитку наукових досліджень в Чорному та Азовському морях. Розробник Концепції та Державної програми біологічної безпеки України.