Учені Національного антарктичного наукового центру взяли участь в осінньому науковому пікніку, влаштованому 28 вересня 2019 р. у столичному парку ім. Шевченка з ініціативи Міністерства освіти та науки України.
Павільйон НАНЦ не загубився серед демонстраційних наметів решти 46 учасників – університетів, науково-дослідних інститутів, шкільних гуртків. Кияни – і ті, які прийшли спеціально для того, щоб поспілкуватися з полярниками, і ті, які просто прогулювалися в парку, – охоче розпитували про умови роботи та дослідження в Антарктиді, розглядали детальний постер станції «Академік Вернадський» – фото, зроблене з висоти пташиного польоту, знайомилися з буклетами та інфографіками, що відтворюють діяльність українських вчених на крижаному континенті.
Та найбільший інтерес гостей павільйону викликали артефакти, привезені нашими біологами з околиць станції: зразки лишайників з острова Галіндез, маленький кущик злакової рослини-супергероя щучника антарктичного, китова мокриця, мушлі лімпед тощо. Дітям особливо сподобалися розповіді завідувача біологічного відділу НАНЦ Івана Парнікози про життя пінгвінів.
А дорослі зацікавлено розпитували завідувача відділу фізики атмосфери Дениса Пішняка про вивчення озонової діри та про те, як метеорологічні спостережння на станції «Академік Верандський» дозволяють фіксувати зміни клімату в планетарному масштабі.
Упродовж наукового пікніка директор Центру Євген Дикий прочитав просто неба 30-хвилинну лекцію про досягнення українських вчених у дослідженні Антарктики.
Загалом за час роботи павільйону НАНЦ , від 12-ої до 17-ої години, його відвідали понад півтисячі гостей.