Відомий іноземний вчений вперше подав свою статтю до “Українського антарктичного журналу”

Відомий іноземний вчений вперше подав свою статтю до “Українського антарктичного журналу”

У науковому виданні НАНЦ – “Українському антарктичному журналі” (УАЖ) – вперше вийшла стаття відомого європейського вченого Роберто Баргальї (Roberto Bargagli). Він є професором Університету Сієни, одного з найстаріших університетів Італії, і спеціалізується на екологічних дослідженнях полярних регіонів.

Стаття пана Баргальї має назву “Наземні екосистеми Антарктичного півострова та їх відгук на кліматичні зміни і антропогенний вплив” (англійською мовою). Про що ж вона?

У результаті швидкого потепління на Антарктичному півострові льодовики починають відступати, сніговий покрив зменшується, а територія вільна від криги зростає. Це сприяє звільненню з-під криги ґрунтів, а потім і розвитку рослин на них.

Водночас саме тут, на півострові, активізувалася людська діяльність (антропогенний фактор). Люди, які працюють чи відвідують цей район, можуть, не бажаючи того, занести нові види живих організмів чи сприяти перенесенню певних ізольованих видів на нові території.

Тобто зміни клімату дуже швидко та відчутно впливають на живі організми, що мешкають в районі Антарктичного півострова (саме там розташована наша станція “Академік Вернадський”). Цей фактор спільно з впливом людської діяльності ставить під ризик руйнування унікальних антарктичних екосистем.

Роберто Баргальї робить огляд найновіших розвідок про сучасну, а також ймовірну подальшу реакцію життя в Антарктиді на зміни довкілля та прямі антропогенні впливи. В статті також містяться рекомендації, як мінімізувати вплив людини на унікальні антарктичні екосистеми.

Слід зазначити, що міжнародні статті такого рівня підвищують фаховий рівень УАЖ. Три останні номери журналу, разом із вищезгаданим, будуть подані до міжнародної наукометричної бази даних Scopus для початку моніторингу видання. Також триває підготовка до подання журналу в іншу визнану міжнародну базу Web of Science.

Запрошуємо всіх читати новий номер УАЖ та подавати статті у наступний!

Довідково: “Український антарктичний журнал” видається з 2003 року і присвячений дослідженням полярних та високогірних регіонів планети. До друку приймаються матеріали наукових статей, коротких повідомлень, оглядів.

УАЖ публікує матеріали фундаментальних та прикладних досліджень, актуальних науково-технічних розробок, пов’язаних з вивченням Антарктики, Арктики і високогірних регіонів, у таких галузях науки: геологічні, географічні, біологічні та фізико-математичні.

УАЖ можна знайти у відкритому доступі онлайн, а також у друкованому вигляді. Подання до журналу матеріалів для авторів є безкоштовним.

Видавцем УАЖ є Національний антарктичний науковий центр.