Дизеліст-електрик

 

Дизеліст-електрик

 

Завдання та обов’язки. Забезпечувати технічне обслуговування, ремонт і безперервну роботу електроенергетичного обладнання станції. Усувати несправності в роботі станційних електророзподільних пристроїв, пускорегулювальної апаратури станційних електроприводів, станційної кабельної мережі, електроустановчої арматури тощо. Виконувати основні слюсарні роботи. Стежити за дотриманням норм пожежної безпеки. Проводити облік та списання пально-мастильних матеріалів (ПММ).

Повинен знати. Конструкцію і принцип роботи двигунів внутрішнього згоряння, встановлених на станції. Призначення, будову й принцип дії електроенергетичного обладнання; станційну електроавтоматику; технологію електромонтажних і ремонтних робіт електроенергетичного обладнання станції. Системи розподілу електроенергії на станції; способи прокладання й ремонту кабельних трас. Систему живлення двигунів, правила їхнього змащування, пуску, зупинки та охолоджування. Будову приводу та механізму вмикання і перемикання обладнання. Будову акумуляторів та правила їхнього зарядження. Властивості та склад пально-мастильних матеріалів, які використовуються для двигунів внутрішнього згоряння. Інструменти і прилади, необхідні під час обслуговування та ремонту двигуна, і правила їхнього використання. Слюсарну справу за обсягом робіт, що виконуються. Вимоги нормативних актів стосовно охорони праці та навколишнього середовища.
Дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт. Застосовувати діючі нормативні документи, які стосуються його діяльності. Знати порядок та правила ведення обліку та списання ПММ.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-механіка, електрика-дизеліста не менш як 2 роки. Група доступу з електробезпеки не нижче IV.

Перевагами також є наявність диплому навчального закладу морського (річкового) спрямування за фахом «Моторист». Навички токарних, фрезерних, шліфувальних, електрогазозварювальних, столярних робіт і експлуатації деревообробних верстатів; будівельно-ремонтних робіт; ремонту підвісних моторів і малих плавзасобів. Наявність посвідчення водія малого/маломірного судна. Досвід експлуатації, профілактики і ремонту дизель-електростанцій «VOLVO PENTA» або аналогічного устаткування; автономних систем паливопостачання. Володіння комп’ютерною технікою і методами статобробки. Знання іноземних мов (англійської/іспанської або ін.) з акцентом на спеціальність. Участь в експедиціях як дизеліста-електрика.